وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه مطرح كرد:

انتقال ارزان كالا و مسافر با بهره برداری از كریدور ریلی شمال-جنوب

انتقال ارزان كالا و مسافر با بهره برداری از كریدور ریلی شمال-جنوب

به گزارش هم پیما وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه اظهار داشت: در نتیجه شكل گیری و بهره برداری از كریدور ریلی شمال - جنوب انتقال كالا و مسافر ارزان تر انجام می شود.



به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سرگی چباتاریف وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه (امروز ۲۶ خرداد) در مراسم دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی اظهار داشت: باید ارتباط زمینی و دریایی بین ایران و روسیه بیشتر از پیش تقویت شود كه ایجاد كریدور شرق و غرب در جهت تحقق این هدف نقش بسزایی داشته و همان كریدوری است كه از راه جمهوری آذربایجان و قفقاز شمالی عبور كرده و با كمك كردن با تبادل كالای بین المللی سبب می شود ارتباطات مختلف در این عرصه بین كشورهای قرار گرفته در راه این كریدور تسهیل شود.
وی افزود: ایجاد كریدور ریلی حمل و نقل شمال و جنوب كه بین ایران و روسیه شكل گرفته و از آذربایجان عبور می كند، اهمیت بالایی برای جامعه جهانی دارد چون كه در نتیجه شكل گیری آن انتقال كالا و مسافر ارزان تر انجام می شود.
این مقام مسئول با اشاره به سابقه تاریخی ارتباط بین ایران و روسیه تصریح كرد: در تلاشیم تا اعتماد بین دو كشور در جهت توسعه ارتباطات اجتماعی و فرهنگی بیشتر از گذشته افزایش یابد و قفقاز شمالی در این زمینه می تواند نقش پررنگی بین ایران و روسیه ایفا كند. در همین راستا قراردادی بین دانشگاه علامه طباطبایی ایران و قفقاز شمالی به امضا رسید كه بر مبنای آن یك رشته كارشناسی ارشد بین دو دانشگاه تاسیس شده و كارشناسان روسیه در مورد شناخت بیشتر از ایران آموزش می بینند.
چباتاریف با اشاره به اینكه دولت روسیه چند ماه پیش یك استراتژی توسعه گردشگری در قفقاز تصویب كرد، افزود: در تلاشیم تا با استفاده از این استراتژی گردشگری خود در دریای خزر با ایران و كشورهای حوزه دریای خزر را افزایش دهیم.

1398/03/27
18:04:37
5.0 / 5
1286
تگهای خبر: آموزش , ارز , توسعه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما