وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه مطرح كرد:

انتقال ارزان كالا و مسافر با بهره برداری از كریدور ریلی شمال-جنوب

انتقال ارزان كالا و مسافر با بهره برداری از كریدور ریلی شمال-جنوب

به گزارش هم پیما وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه اظهار داشت: در نتیجه شكل گیری و بهره برداری از كریدور ریلی شمال - جنوب انتقال كالا و مسافر ارزان تر انجام می شود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سرگی چباتاریف وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه (امروز ۲۶ خرداد) در مراسم دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی اظهار داشت: باید ارتباط زمینی و دریایی بین ایران و روسیه بیشتر از پیش تقویت شود كه ایجاد كریدور شرق و غرب در جهت تحقق این هدف نقش بسزایی داشته و همان كریدوری است كه از راه جمهوری آذربایجان و قفقاز شمالی عبور كرده و با كمك كردن با تبادل كالای بین المللی سبب می شود ارتباطات مختلف در این عرصه بین كشورهای قرار گرفته در راه این كریدور تسهیل شود.
وی افزود: ایجاد كریدور ریلی حمل و نقل شمال و جنوب كه بین ایران و روسیه شكل گرفته و از آذربایجان عبور می كند، اهمیت بالایی برای جامعه جهانی دارد چون كه در نتیجه شكل گیری آن انتقال كالا و مسافر ارزان تر انجام می شود.
این مقام مسئول با اشاره به سابقه تاریخی ارتباط بین ایران و روسیه تصریح كرد: در تلاشیم تا اعتماد بین دو كشور در جهت توسعه ارتباطات اجتماعی و فرهنگی بیشتر از گذشته افزایش یابد و قفقاز شمالی در این زمینه می تواند نقش پررنگی بین ایران و روسیه ایفا كند. در همین راستا قراردادی بین دانشگاه علامه طباطبایی ایران و قفقاز شمالی به امضا رسید كه بر مبنای آن یك رشته كارشناسی ارشد بین دو دانشگاه تاسیس شده و كارشناسان روسیه در مورد شناخت بیشتر از ایران آموزش می بینند.
چباتاریف با اشاره به اینكه دولت روسیه چند ماه پیش یك استراتژی توسعه گردشگری در قفقاز تصویب كرد، افزود: در تلاشیم تا با استفاده از این استراتژی گردشگری خود در دریای خزر با ایران و كشورهای حوزه دریای خزر را افزایش دهیم.

1398/03/27
18:04:37
5.0 / 5
1453
تگهای خبر: آموزش , ارز , توسعه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما