رئیس بنیاد مسكن خبر داد؛

تخصیص۲۵۰۰میلیارد برای ساخت۳۰هزار واحد مسكونی در استان های سیل زده

تخصیص۲۵۰۰میلیارد برای ساخت۳۰هزار واحد مسكونی در استان های سیل زده

به گزارش هم پیما رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، از تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ۳۰ هزار واحد مسكونی در چهار استان سیل زده اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش با تشریح آخرین اقدامات سیل در كشور اظهار داشت: بازسازی مناطق سیل زده بلافاصله بعد از اتمام سیلاب، شروع شد. اولویت بازسازی ها واحدهای تعمیری بودند كه در این رابطه تلاش ها در حال انجام می باشد. برای هر واحد مسكونی یا تجاری روستایی یا شهری كه آب وارد آن شده برای تعمیرات ۱۵ میلیون تومان وام و پنج میلیون تومان، كمك بلاعوض در نظر گرفته شده است كه اگر این مبالغ اعطا و بر تخصیص آن نظارت شود، كار با سرعت پیش می رود.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از تخصیص ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای ساخت و تعمیر مسكن سیل زدگان از جانب بانك مركزی اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به روستاهایی كه نیاز و صدمه بیشتری دیده اند، اختصاص این رقم متغیر است كه البته این كار هم تا زمستان باید به اتمام برسد اما به ترتیب به چهار استان لرستان، گلستان، مازندران، خوزستان به علت اثرات سیلاب، توجه بیشتری شده است.
وی با اشاره به اینكه این اعتبار برای ۳۰ هزار واحد احداثی شامل چهار هزار واحد شهری و ۲۶ هزار واحد روستایی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی كافی است، اظهار داشت: سقف تسهیلات برای راه اندازی مسكن در شهرها ۵۰ میلیون تومان و در روستا ۴۰ میلیون تومان است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی افزود: اعتبار اختصاص یافته را در ۲۱ استان، ۲۶۰ شهر و پنج هزار روستا تقسیم كرده و اولویت را برای مناطق مركز سیل گذاشته ایم و در لرستان و خوزستان تمام واحدهای صدمه دیده را تحت پوشش قرار می دهیم.
تابش درباره عرضه تسهیلات بلاعوض اظهار نمود: سقف وام بلاعوض راه اندازی واحدهای مسكونی در شهر ۱۲ میلیون تومان و در روستا ۱۰ میلیون تومان است. همینطور سقف وام بلاعوض ساختمان های تعمیری در شهر و روستا ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده و سقف وام بلاعوض معیشتی هم پنج میلیون تومان است. سقف وام برای جبران هزینه اسكان موقت در شهرها ۱۲ میلیون تومان و در روستاها هم ۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
وی همینطور درباره استان خوزستان و اقدامات انجام شده در این استان اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۲۲۹ واحد در خوزستان نیازمند تعمیر هستند و در مصوبه اخیر در مرحله اول اعتبار هفت هزار واحد تأمین و كار بازسازی آنها هم شروع شده است.

1398/03/03
23:38:45
5.0 / 5
1437
تگهای خبر: بانك , ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما