خالدی: سه قوه در جهت ساماندهی قیمت مسكن تلاش كنند

خالدی: سه قوه در جهت ساماندهی قیمت مسكن تلاش كنند

به گزارش هم پیما نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشكلات خرید مسكن تصریح كرد: لازم است كه قوه قضائیه، دولت و مجلس هر سه برای حل مشكل در این عرصه وارد شوند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد خالدی نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: سه سال از عمر مجلس دهم سپری شده است دولت و مجلس برای رفع مشكلات مردم مواردی را در دستور كار دارند. در شرایط كنونی نظام سلطه از قدرت و هیبت جمهوری اسلامی عصبانی است. بنابراین از آغاز انقلاب تابحال تحریم هایی را ضد ما قرار داده است. نظام سلطه می خواهد با اعمال تحریم های سخت هدف خویش را عملی كند و فرصت بالندگی كشور را از ما بگیرد. تابحال دست از تلاش از برنداشته است و برای وارد كردن ضربه به نظام هر كاری كرده است.
وی ادامه داد: اما این وظیفه مجلس و دولت می باشد كه از دستاوردهای نظام حفاظت و مردم را درك كند. ما باید در این خصوص استفاده از ظرفیت های داخلی و اصلاح ساختارهای اشتباه داخلی را در دستور كار قرار دهیم. مردم با ایمان و رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری توانسته اند از هر سختی سربلندانه بیرون بروند.
نماینده مردم لردگان تصریح كرد: امروز زمان زبان زور نیست گفتمان غالب امروز منطق است؛ منطق و احترام متقابل، اما غیر از این خروجی مثبتی را شاهد نخواهیم بود. ارتباط متقابل باید در فضای سالم و مبتنی بر احترام متقابل شكل بگیرد. در دنیای امروز ارتباط یك طرفه و استعمارگونه روابط ظالمانه و رابطه ای كه فقط منفعت یك سو مورد توجه باشد جایگاهی ندارد. در شرایط كنونی كه نظام سلطه با ایجاد تحریم های مختلف مشكلاتی را به منظور زندگی مردم بوجود آورده است توجه به ظرفیت داخلی و توانمندسازی داخل می تواند گامی مؤثر برای كاهش تحریم ها باشد.
خالدی عنوان كرد: نظام مالیاتی كشور باید اصلاح گردد و راه فرار مالیاتی گرفته شود. وزارت صنعت جهت راه اندازی بخش بازرگانی برنامه داشته باشد تا به ثبات قیمتها كمكی شود. در مدیریت كلان آموزش و پرورش باید بعنوان پایه و اساس توسعه بنیادی كشور قرار گیرد. در حوزه مسكن باید دقت كنیم كه خرید برای قشرهای كارمند و كارگر به یك آرزو تبدیل شده است. مجلس، دولت و قوه قضائیه باید چاره ای در این خصوص بیندیشند. ساماندهی قیمت مسكن با عنایت به سازوكارهای كارشناسی قیمت گذاری امری دارای اهمیت است كه می توان با عنایت به مالیات ارزش افزوده این مورد را كنترل كرد.
نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: سال ها است مبحث مهم آمایش سرزمینی مطرح است. در بخش منابع طبیعی و توجه به پتانسیل های اراضی كشاورزی و ملی باید به این مورد توجه گردد تا مردم بتواند از این منابع استفاده كنند. اساسا خیلی از مردم روستا به منابع طبیعی وابستگی دارند، اما هنوز نسخه شفابخش برای ارتباط این مردم با منابع طبیعی و حفاظت پایدار از این منابع دیده نشده است.1398/02/29
15:39:26
5.0 / 5
1393
تگهای خبر: آموزش , ارز , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما