رئیس بنیاد مسكن خبر داد:

اختصاص 2500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه ساخت و تعمیر مسكن برای سیل زدگان

اختصاص 2500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه ساخت و تعمیر مسكن برای سیل زدگان

هم پیما: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: 2500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای ساخت و تعمیر مسكن سیل زدگان از طرف بانك مركزی اختصاص داده شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، علیرضا تابش شامگاه پنجشنبه در بازدید از مناطق سیل زده استان با اشاره به اینكه برای تمامی افراد سیل زده ای كه در چادر هستند تشكیل پرونده داده ایم و مبلغی تصویب كرده ایم، شش میلیون در روستا و ۱۲ میلیون در شهر پرداخت می نماییم و كرده ایم، اظهار نمود: فرمانداری هم مسئول شد كه افراد ساكن در این چادرها را هدایت كند به نقاطی كه یا اجاره كرده بودند یا در مسكن مهر استقرار یابند.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه در این مصوبه اخیر هیئت دولت كه ۲۳ اردیبهشت ماه تصویب و ابلاغ گردید، ۲۵۰۰ میلیارد وام قرض الحسنه برای امر مسكن سیل زدگان از طرف بانك مركزی اختصاص داده شد، اشاره كرد: در این شرایطی كه اعتبار به سادگی تأمین نمی گردد رقم خوب و قابل توجهی است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اشاره كرد: این اعتبار برای ۳۰ هزار واحد احداثی شامل ۴۰۰۰ واحد شهری و ۲۶ هزار واحد روستایی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی كافی است.
تابش با تاكید بر اینكه سقف تسهیلات برای راه اندازی مسكن در شهرها ۵۰ میلیون تومان و در روستا ۴۰ میلیون تومان است، اضافه كرد: اعتبار اختصاص یافته را در ۲۱ استان، ۲۶۰ شهر و ۵ هزار روستا تقسیم كرده ایم و اولویت را برای مناطق مركز سیل گذاشته ایم و در لرستان و خوزستان تمام این واحدهای لطمه دیده را تحت پوشش قرار می دهیم.
وی با اشاره به اینكه در هر استانی اولویت را گذاشته ایم روی واحدهای تعمیری مغازه ها و تعمیر خانه های مردم افزود: تا آخر تیر ماه و یا اوایل مرداد ماه امیدواریم بتوانیم كار واحدهای تعمیراتی را تمام نماییم.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اضافه كرد: اگر كسی هم خانه خودرا تعمیر كرد و استقرار یافت او را از وام ها و كمك های بلاعوضی كه باید پرداخت نماییم، محروم نمی نماییم، چون ما را امین خود دانسته و بدون دریافت اعتبار كار خودرا آغاز نموده است.
وی یادآورشد: اعتبار و وام آنها تأمین شده و در حساب است و هیچ نیازی به تشریفات دیگری ندارد. وجوه نقد و در اختیار بنیاد مسكن می باشد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تابحال یك هزار تن سیمان برای بازسازی و راه اندازی مسكن سیل زدگان به لرستان حمل شده است.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا منطقه لرستان، علیرضا تابش در سخنانی با اشاره به اینكه برای راه اندازی واحدهای خسارت دیده از سیل، بنیاد مستضعفان تعهد كرد سیمان را به شكل بلاعوض تأمین كند، اضافه كرد: برای هر واحد مسكونی احداثی ۸ تن و تعمیری یك تن تأمین می كند. تابحال ۱۰۰۰ تن سیمان به لرستان حمل شده و ۳۵۰۰ تن در كل كشور حمل شده است.
وی با اشاره به اینكه ۵۰۰ هزار تن سیمان برای واحدهای مسكونی خسارت دیده كل كشور نیاز است كه به تدریج حمل می شود، اشاره كرد: برای آهن آلات نیز ۲۰ هزار تن خرید كرده ایم و ۴۸۵۰ تن آهن آلات را به استان های خوزستان و لرستان حمل كرده ایم.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی افزود: ماشین آلات را برای آوار برداری و پی كنی به لرستان و خوزستان و گلستان ارسال كرده ایم و برای فعالیت های بازسازی با یك برنامه ریزی دقیق حركت می نماییم.
منبع:

1398/02/27
13:36:50
5.0 / 5
1700
تگهای خبر: بانك , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما