زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام گردید

زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام گردید

به گزارش هم پیما امكان پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام ۱۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ به بعد، از ساعت ۱۰ بامداد روز شنبه (۲۸ اردیبهشت ) به صورت اینترنتی و توسط مراكز مجاز فروش بلیت قطارهای مسافری انجام می شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بعد از مباحث مطرح شده در ارتباط با تعیین تكلیف پیش فروش قطارهای مسافری برای ایام ۱۱ خرداد ماه سال جاری به بعد، شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از انجام پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام پس از ۱۱ خرداد ۹۸ در موعد مقرر اطلاع داد و اعلام نمود كه پیش فروش ها از ساعت ۱۰ بامداد روز شنبه (۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری) به صورت اینترنتی و توسط مراكز مجاز فروش بلیت قطارهای مسافری انجام می شود.
پیشنهاد افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری؛ در دست بررسی
مدیر عامل شركت حمل و نقل ریلی رجا اخیرا در گفتگو با ایسنا، از عرضه پیشنهاد افزایش متوسط ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطارهای پرسرعت (ترن ست)، حومه ای و بین شهری (واگن های خواب و اتوبوسی) از جانب شركت حمل و نقل ریلی رجا به وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد و اعلام نمود كه شركت های حمل و نقل ریلی مسافری در انتظار تصمیم شورایعالی ترابری در این رابطه هستند.
وی با اشاره به اینكه متوسط افزایش قیمت ها از ۱۰ تا ۶۰ درصد است، بیان كرد كه در صورت موافقت با این پیشنهاد به صورت متوسط قیمت ها حدود ۲۵ درصد افزایش خواهند یافت و احتمال افزایش حداقل ۵۰ درصدی قیمت بلیت قطارهای حومه ای امسال وجود دارد.
به قول مدیرعامل شركت حمل و نقل ریلی رجا، قیمت تمام شده بلیت قطارهای حومه ای ۳۸ هزار تومان و قیمت فروش آن حدود ۳، ۰۰۰ تومان است.
در همین رابطه میرحسن موسوی - معاون مسافری راه آهن - اعلام نمود كه مبحث افزایش بلیت كه مدتهاست توسط شركت های حمل و نقل ریلی درخواست شده است در حال بررسی و طی مراحل قانونی خود است و تابحال در این رابطه تصمیمی اتخاذ نشده است.
گفتنی است؛ از سال ۱۳۹۴ تا تیرماه ۱۳۹۷ قیمت بلیت قطار فقط ۱۰ درصد با مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش داشته است و در روزهای پیك نوروز ۹۸ هم هیچ گونه افزایشی قیمتی صورت نگرفته، این در شرایطی است كه هزینه های شركت های مزبور افزایش یافته و شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شركت های حمل و نقل ریلی با هدف كاهش فشار اقتصادی به مردم از افزایش قیمت بلیت ها در نوروز سال جاری پرهیز كردند.



1398/02/22
14:35:42
5.0 / 5
1807
تگهای خبر: بازار , شركت , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما