شریعتمداری در حاشیه جلسه دولت اعلام كرد؛

سازوكاری برای حل مشكل خبرنگارانی كه پرداخت بیمه شان به تاخیر افتاده در نظر گرفته می شود

سازوكاری برای حل مشكل خبرنگارانی كه پرداخت بیمه شان به تاخیر افتاده در نظر گرفته می شود

هم پیما: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: قرارگرفتن شغل خبرنگاری در دسته مشاغل سخت، موضوعی است كه همه خبرنگاران و حتی خبرگزاری ها را شامل می شود و مقرر است سازوكاری باز برای افرادی كه در پرداخت حق بیمه هایشان فاصله ایجاد شده، در نظر گرفته شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران، با اشاره به مطرح شدن شغل خبرنگاری در دسته مشاغل سخت، اظهار داشت: ما مفهوم عام خبرنگاری را مورد تاكید قرار داده ایم، این مساله همه خبرنگاران و حتی خبرگزاری ها را باز شامل می شود و مقرر است سازوكاری باز برای افرادی كه در پرداخت حق بیمه هایشان فاصله ایجاد شده، در نظر گرفته شود و حتی امكان دارد از محل یارانه ها این مشكل حل شود.
وی اضافه كرد: در مورد سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری صورت جلسه ای تهیه می نماییم و اگر نیاز به مواد قانونی باشد تصویب و اصلاح لازم انجام می شود، حتی این اصلاح قانون امكان دارد مصوبه شورای وزیران را بخواهد.
وزیر كار درباره توزیع بسته های حمایتی اشاره كرد: توزیع یك بسته معیشتی بین مددجویان بهزیستی و كمیته امداد، در جلسه شب گذشته با حضور رئیس جمهوری عنوان شد و این سبد با عنایت به تعداد اعضای خانوار بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.
شریعتمداری اشاره كرد: میزان حقوق مشمولان تأمین اجتماعی از اردیبهشت ماه برای حداقل حقوق، افزایش ۳۶.۵ درصدی خواهد داشت و در سایر سطوح باز افزایش ۱۳ درصد بعلاوه عدد ثابت ۲۱۶ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
منبع:

1398/02/19
12:21:41
5.0 / 5
1251
تگهای خبر: جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما