معاون وزیر راه اعلام كرد:

توسعه بنادر كوچك با تقویت كاپوتاژ كالا بین بنادر اصلی و كوچك

توسعه بنادر كوچك با تقویت كاپوتاژ كالا بین بنادر اصلی و كوچك

هم پیما: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه توسعه بنادر كوچك اولویت امسال برای این سازمان است، اظهار داشت: در این راستا تقویت كاپوتاژ كالا بین بنادر اصلی و كوچك در دستور كار قرار دارد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با اشاره به اینكه قسمتی از مراودات منطقه ای كشور شامل صادرات و واردات بوسیله بنادر كوچك انجام می شود، اظهار نمود: همین طور بخش قابل توجهی از اشتغال زایی در سواحل و رونق اقتصادی این مناطق بوسیله بنادر كوچك محقق می شود.
وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی تمام تلاش خودرا به كار گرفته و با برنامه ریزی دقیق زمینه را فراهم می آورد تا ناوگان سنتی و تجارتی با نمایش بهترین تسهیلات و امكانات، تردد خودرا انجام دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه بخش عمده ای از ناوگان سنتی و سبك در سواحل جنوبی كشور، به فعالیت های تجاری و حمل و نقل دریایی مشغول هستند، بیان كرد: باید این امكان فراهم گردد تا «كران بری» (كاپوتاژ) كالا بین بنادر اصلی و كوچك صورت گرفته و ترانشیپ كالا باز تقویت شود.
راستاد اشاره كرد: علاوه بر این باید با استفاده از ظرفیت بنادر كوچك، جابه جایی كالا در كرانه و به صورت ترانشیپمنت هم مدنظر قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه سازمان بنادر و دریانوردی توسعه بنادر كوچك را بعنوان یك اولویت امسال تعریف كرده است، اشاره كرد: توجه هرچه بیشتر به بنادر كوچك سبب می شود تا این بنادر بتوانند با كیفیت خوبی در بخش حمل و نقل دریایی فعالیت كنند، مسئله ای كه سبب می شود به مرور زمان و متناسب با تقاضاهای موجود، توسعه بنادر كوچك صورت گیرد.


منبع:

1398/02/17
14:26:54
5.0 / 5
1823
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , صادرات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما