بازدید از مراكز آموزش فنی و حرفه ای در هفته مشاغل

بازدید از مراكز آموزش فنی و حرفه ای در هفته مشاغل

به گزارش هم پیما هم اكنون مهارت آموزی بعنوان ˮموتور محركˮتوسعه كشور نام برده می شود و كشور برای قرار گرفتن در ریل توسعه به اشتغال همراه با مهارت آموزی و كارآفرینی نیاز دارد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در برنامه ششم توسعه دولت به ترویج فرهنگ مهارت آموزی توجه بسیاری كرده است و در خط مشی و اصول كلی برنامه دولت كه به مجلس عرضه شده هم توجه به اشتغال دانش آموختگان با اتكا به آموزش های كاربردی و آشناسازی جامعه و جوانان با فرهنگ مهارت آموزی مورد تاكید قرار گرفته تا مهارت های كاربردی پاسخگوی نیازهای بازار كار باشد.

بسیاری از كارشناسان اعتقاد دارند كه امروز با كیفیت خاصی از بیكاری مواجه هستیم و بخش مهمی از جمعیت بیكار كشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی می سازند كه همین امر نگاه جدید به مهارت آموزی را می طلبد.

به گفته رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مهارت مهم ترین اصل برای ورود جوانان به بازار كار است كه باید در میان جوانان فرهنگ سازی شود و با عنایت به فقر مهارتی در كشور، در مورد این مورد باید در میان جوانان فرهنگ سازی شود.

او با اخطار نسبت به فقر مهارتی در كشور تاكید دارد كه با عنایت به وضعیت اشتغال و بیكاری جوانان، از خیرین مهارت آموز و انبوه كارآفرینانی كه با مهارت آموختن روی پای خود ایستاده اند باید حمایت كرد.

در همین راستا و به منظور آشنایی با فرهنگ مهارت آموزی و كارآفرینی در كشور، امكان بازدید دانش آموزان و دانشجویان از مراكز آموزش فنی و حرفه ای فراهم گشته است.

این بازدید دانشجویی و دانش آموزی طی روزهای دوم تا یازدهم اردیبهشت ماه و همزمان با هفته معرفی مشاغل و كارگر در سراسر كشور پیش بینی شده و علاقمندان می توانند از راه ادارات كل آموزش فنی و حرفه ای استان ها در جریان بازدیدها قرار گیرند.
1398/01/27
21:11:04
5.0 / 5
1366
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما