وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افزایش 15 درصدی ضریب آمادگی در همه بخش های حمل ونقل در نوروز 98

افزایش 15 درصدی ضریب آمادگی در همه بخش های حمل ونقل در نوروز 98

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امسال ضریب آمادگی و كمیتی عرضه شده نسبت به سال قبل در همه بخش ها حداقل حدود 15 درصد افزایش داشته و به صورت طبیعی پیش بینی مان این است كه مقدار سفر هم نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.


محمد اسلامی در حاشیه مراسم شروع به كار ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز 98 در بندر شهید حقانی بندرعباس در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، اظهار نمود: با عنایت به ساماندهی صورت گرفته از امروز در بندرعباس حدود 40 شناور جدید كه دارای صلاحیت و كیفیت و لوازم ایمن هستند می توانند سفرهای دریایی مردم را از اسكله شهید حقانی برقرار كنند.
وی افزود: امسال در كل نوار ساحلی حدود 80 شناور با 5 هزار و 900 صندلی آمادگی عملیات سفرهای نوروزی دریایی مردم را دارند، این شناورها در كل شبانه روز در مسیرهای مشخص تردد خواهند كرد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: خوشبختانه امسال امكانات پشتیبانی و تسهیل گری رخ داده كه مهم ترینش خرید اینترنتی بلیت است و مردم خیلی راحت و سهل می توانند بلیت خودرا تهیه كنند.
اسلامی با اشاره به اینكه خدمات پس كرانه ای كه با همت استاندار هرمزگان به وجود آمده و تعاملی كه خود مردم برای پشتیبانی سفر دارند این شرایط را به وجود آورده است، اضافه كرد: امیدواریم مردم در جزایر، سواحل و سفرهای تفریحی و گردشگری نوروز 98 لحظات لذت بخشی را تجربه كنند و سفرهای ایمن و سلامتی را داشته باشند.
وی اشاره كرد: از همكاران خود در همه حوزه های حمل ونقل به خاطر تلاش شبانه روزی كه در همه حوزه ایفا می كنند هم تشكر می كنم و آرزوی سال خوبی برای آنها دارم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه در همه بخش های حمل ونقل در كشور شامل هوایی، دریایی، ریلی و زمینی ناوگان بزرگی آمادگی اجرای سفرهای نوروزی هستند، عنوان كرد: در بخش هوایی با حدود 22 هزار صندلی، در بخش ریلی با 235 رام قطار و 22 هزار صندلی، در بخش زمینی 14 هزار و 500 دستگاه اتوبوس آماده عملیات هستند.
اسلامی بیان كرد: امسال ضریب آمادگی و كمیتی عرضه شده نسبت به سال قبل در همه بخش ها حداقل حدود 15 درصد افزایش داشته و بطور طبیعی پیش بینی مان این است كه مقدار سفر هم نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.
وی اشاره كرد: از مردم می خواهیم كه در جاده ها هم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته باشند تا با بی احتیاطی خود ایام نوروز را به كام خود و دیگران تلخ نكنند.
1397/12/27
14:08:57
5.0 / 5
1388
تگهای خبر: بندر , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما