دبیركل اكو عنوان كرد:

ضرورت تلاش كشورهای اكو برای رفع موانع گمركی و ترانزیتی

ضرورت تلاش كشورهای اكو برای رفع موانع گمركی و ترانزیتی

هم پیما: دبیركل اكو با اشاره به سرمایه گذاری گسترده كشورهای عضو این سازمان همكاری اقتصادی منطقه ای برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل اظهار داشت: تلاش ها باید برای رفع موانع گمركی و ترانزیتی ادامه داشته باشد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، هادی سلیمان پور در مراسم پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی كشورهای عضو اكو كه بامداد امروز برگزار شد، گفت: بیشتر از ۴۰ سال است كه كشورهای عضو اكو سرمایه گذاری های گسترده ای در زمینه گسترش زیرساخت های مختلف حمل و نقلی در منطقه داشته اند؛ اما تلاش ها برای رفع موانع گوناگون مانند گمرك و سایر مواردی كه سرعت ترانزیت را می گیرد باید ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه حمل و نقل دریایی از موارد كلیدی در توسعه اقتصادی كشورهای اكو قلمداد می شود اضافه كرد: اتصال بنادر به كشورهای محصور در خشكی جهت انتقال حجم بالای كالاها از اولویت های سازمان همكاریهای اقتصادی اكو است.
سلیمان پور با تاكید بر رفع موانع بزرگ و جهانی بوسیله همكاریهای نزدیك بین اعضای اكو اشاره كرد: برمبنای مطالعات انجام شده، تخمین زده می شود كه تا سال ۲۰۲۵ میلادی حدود ۸۰ درصد از شهروندان و ساكنان كشورهای عضو اكو به خطوط ترانزیتی و ارتباطی نظیر ریلی و جاده ای دسترسی داشته باشند.
به گفته دبیركل اكو هم اكنون بنادر و سواحل خزر وضعیت بسیار مناسبی دارد. بدین سبب نیاز اتصال بنادر سواحل خزر به آب های آزاد بیشتر از گذشته احساس می شود و می تواند بر رونق اقتصادی منطقه تأثیرگذار باشد.
این مقام مسئول افزود: هدف اصلی پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی كشورهای عضو اكو، گسترش همكاری بین كشورهای عضو در زمینه دریانوردی و ارتباط و اتصال كشورهای محصور در خشكی به دریا بوسیله كشورهای ساحلی است.

1397/12/15
22:27:58
5.0 / 5
1592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما