استعفای دسته جمعی مدیران در واكنش به فاجعه مرگبار

استعفای دسته جمعی مدیران در واكنش به فاجعه مرگبار

هم پیما: مدیرعامل و چندین مدیر ارشد شركت برزیلی معدنی سنگ آهن واله به دنبال شكسته شدن یك سد معدن در ژانویه كه صدها كشته بر جای گذاشت، از مقام خود استعفا كردند.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، شركت واله اعلام نمود فابیو شوارتسمان استعفای خودرا روز شنبه تقدیم كرد كه بلافاصله مورد پذیرش هیأت مدیره قرار گرفت. دادستان های ایالتی و فدرال برزیل روز جمعه بركناری مدیران واله را پیشنهاد كرده بودند.

این اقدام با گذشت بیشتر از یك ماه از فاجعه شكسته شدن سد پسماندهای معدنی در معدن "كورگو دو فیخائو" در ایالت میناس گرایس برزیل انجام گرفت كه احتمالاً بیشتر از ۳۰۰ كشته بر جای گذاشت و به رها شدن میزان زیادی زباله های سمی منجر گردید.

این دومین فاجعه مربوط به پسماندهای معدنی شركت واله در میناس گرایس در چهار سال اخیر بوده است.

این استعفا سپس انتشار اسنادی طی هفته های اخیر انجام گرفت كه نشان داد واله از ریسك بالای فروپاشی این سد باخبر بوده است و بازرسان برای تأیید ایمن بودن سازه سد تحت فشار بودند.

هفته گذشته روزنامه "فولها دو سنت پائولو" گزارش كرد كه یكی از مدیران واله به مدیران ارشد این شركت آگهی داده بود یكپارچگی این سازه وخیم تر شده است اما این شركت گزارش مذكور را تكذیب نمود.

واله اعلام نمود ادواردو بارتولومیو، مدیر اجرایی بخش فلزات پایه را بعنوان مدیر این شركت منصوب كرده است.

همچنین پیتر پاپینگا، مدیر بخش مواد معدنی آهنی و زغال سنگ و لوچیو فلاویو گالون كاوالی مدیر برنامه ریزی و سیلمار ماگالهائس سیلوا، مدیر بخش جغرافیا در واله از سمت خود استعفا كردند.

بر اساس گزارش رویترز، واله اعلام نمود سپس سفارش دادستان ها برای بركناری مدیران، هیأت مدیره این شركت جمعه شب و بامداد شنبه دیدار كردند.

با این حال شوارتسمان، مدیرعامل سابق واله در نامه استعفای خود كه در روزنامه "فولها دو سنت پائولو" انتشار یافته، از عملكرد خود دفاع كرد.
1397/12/13
14:06:44
5.0 / 5
1676
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما