از ظاهر ساختمان خانه نخرید

از ظاهر ساختمان خانه نخرید

به گزارش هم پیما رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز اظهار داشت: هم اكنون خریداران واحدهای مسكونی از چیزی كه می خرند اطلاعی ندارد و صرفاً از روی ظاهر آن دست به خرید می زند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، فرهاد غلامی در نشست مطبوعاتی امروز سه شنبه 30 بهمن اظهار نمود: عمر مفید ساختمان ها در ایران حدود 30 سال است، این درحالیست كه طبق استاندارد جهانی هر ساختمان باید بیشتر از 100 سال عمر كند.
وی افزود: بدون شك اگر در فرایند ساخت ساختمان ها اصول كامل سازمان نظام مهندسی رعایت شود و سازندگان هم از مصالح با كیفیت و استاندارد استفاده كنند، عمر ساختمان های ما هم افزایش خواهد داشت.
غلامی اظهار داشت: هم اكنون خریداران واحدهای مسكونی از چیزی كه می خرند اطلاعی ندارند و صرفاً از روی ظاهر آن دست به خرید می زنند. حق هر خریداری است كه از شرایط واحدی كه می خرد چه از لحاظ مصالح مصرفی چه شیوه ساخت آگاه باشد تا بتواند بر این مبنا دست به انتخاب بزند.
این مسئول تصریح كرد: بر همین مبنا سازمان نظام مهندسی تاكید فراوانی بر صدور دفترچه فنی و ملكی ساختمان دارد ولی این امر با مقاومت و مخالفت عده ای همراه می باشد. بدون شك سازندگانی كه دوست ندارند ساختمان های با كیفیت تحویل مردم بدهند، با صدور این شناسنامه ها مخالف هستند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به افزایش تعرفه عوارض بیان كرد: با این افزایش سازندگان كمتر به سمت تخلف پیش می روند كه این امر در نهایت سبب بهبود در فرایند ساخت و ساز می شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز با اشاره به اینكه بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز در واحدهای قولنامه ای اتفاق می افتد، اظهار داشت: بدون شك اگر در روند ساخت و سازها اصول ایمنی و مهندسی رعایت شود، در زمان وقوع حوادث مثل زلزله دیگر نیاز نیست شهروندان از خانه بیرون بروند و شاهد كمترین صدمه به مال و جان مردم خواهیم بود.1397/12/01
14:55:02
5.0 / 5
2017
تگهای خبر: استاندارد , ساخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما