پرواز هزاران مسافر انگلیسی لغو شد؛

هواپیمایی تركمنستان از ورود به اروپا منع شد

هواپیمایی تركمنستان از ورود به اروپا منع شد

به گزارش هم پیما بعد از این كه آژانس ایمنی هوایی اروپا (EASA)، هواپیمایی تركمنستان را به دلیل مسائل ایمنی در فهرست سیاه قرار داد، یكی از مهمترین پروازهای ارزان بین انگلستان و هند پایان یافت.به گزارش هم پیما به نقل از مهر به نقل از ایندیپندنت، بعد از این كه آژانس ایمنی هوایی اروپا (ای اِی اس ای)، هواپیمایی تركمنستان را به دلیل مسائل ایمنی در فهرست سیاه قرار داد، یكی از مهمترین پروازهای ارزان بین انگلستان و هند پایان یافت.
سخنگوی سازمان هواپیماهای مسافربری انگلیس اعلام نمود: پروازهای هواپیمایی تركمنستان از بیرمنگام و هیترو به آمریستار و هیترو به نیودهلی، كه از مسیر عشق آباد پرواز می كنند، از این لحظه، تا زمانی كه استانداردهای بین المللی ایمنی هوایی را رعایت نمایند، تعلیق شده اند.
این شركت هواپیمایی هر هفته ۵ پرواز از بیرمنگام به نیودهلی و یك پرواز از هیترو به این شهر انجام می داد. ایندیپندنت تخمین می زند حدود ۵۰۰۰ مسافر كه از هند به خانه باز می گشتند، پروازهای این خط هوایی را رزرو كرده باشند.
هواپیمایی تركمنستان از ناوگانی با هواپیماهای گوناگون استفاده می نماید كه شامل یك هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ هم می باشد كه ۲۷ سال سن دارد. از این نوع هواپیما برای پروازهای انگلیس استفاده شده است.
همچنین این شركت در پروازهای هیترو و بیرمنگام از جت های بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ استفاده شده است كه در این پروازها خیلی به محدودیت برد ۳۰۰۰ مایل خود نزدیك شده اند.
این شركت هواپیمایی از زمان تاسیس در ۱۹۹۲، هیچگاه گرفتار حادثه مرگباری نشده است. مركز پروازهای این هواپیمایی در فاصله ۱۵ كیلومتری از مرز ایران قرار دارد.
پروازهایی كه عشق آباد را به پاریس و فرانكفورت هم متصل می كرد، همگی زمین گیر شدند.

1397/11/17
17:42:58
5.0 / 5
2121
تگهای خبر: ارز , استاندارد , پرواز , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما