كویرها تشنه راه!

كویرها تشنه راه!

هم پیما: طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، رقمی معادل ۱۵ میلیارد تومان برای پیشبرد طرح راه اندازی ۶۹۸ كیلومتر راه كویری در نظر گرفته شده است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برمبنای لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كه از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی نمایش شده قرار بر این است طرح راه اندازی راه های كویری كه از سال ۱۳۸۵ شروع شده است در سال ۱۳۹۹ به اختتام برسد.
طبق این لایحه راه اندازی ۶۹۸ كیلومتر راه كویری جمعاً ۴۲۶ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان هزینه خواهد داشت و عملكرد دوران برنامه پنجم توسعه و پیش از آن به گونه ای بوده كه ۳۵۱ میلیارد و ۷۹۱ میلیون تومان طی دوره مذكور برای آن هزینه شده است.
در عین حال برمبنای لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ پیش بینی رقم مورد نیاز برای این طرح طی سال های پیش رو تا آخر سال ۱۳۹۹، اعتباری معادل ۲۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان است تا طرح راه اندازی راه های كویری به سرانجام برسد.
توسعه راه های كویری یكی از طرح هایی است كه می تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی كمك شایانی به اقتصاد گردشگری كشور كند. طرحی كه از ۱۲ سال قبل شروع شده است و برمبنای برنامه زمان بندی شده تا دو سال آینده بطور كامل تمام می شود.1397/11/11
22:35:28
5.0 / 5
1974
تگهای خبر: توسعه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما