در گفتگو با مهر مطرح شد؛

۲پیمانكار متخلف مسكن مهر پردیس دردادستانی، پیگیری پرونده متخلفان

۲پیمانكار متخلف مسكن مهر پردیس دردادستانی، پیگیری پرونده متخلفان

هم پیما: مدیر عامل شركت عمران پردیس از احضار ۲ پیمانكار متخلف مسكن مهر پردیس به دادستانی در هفته گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: به صورت جدی پیگیر برخورد با پیمانكاران متخلف هستیم.خبرگزاری مهر - گروه استان ها؛ طیبه دادره: مسكن مهر پردیس در شهر جدید پردیس در نزدیكی تهران بنا شد، كه در ابتدا قرار بود ۵۰ هزار واحد در آن راه اندازی شود اما بعد از آغاز اجرای طرح مسكن مهر، این برنامه ریزی به ۸۲ هزار واحد ارتقا یافت.
در حال حاضر برخی مشكلات زیربنایی و هم بافت زمین این مسكن مهر سبب تولید ركود در اتمام این پروژه بعنوان مسكن مهر پایتخت ایران شده است.
در این پروژه ها تهیه و اجرای طرح های شهرسازی، معماری، نقشه كشی تفكیكی، آماده سازی و سایر اقدامات اجرایی و ساختمان های لازم در زمینه های تامین شده و یا با استفاده از خریداری، تملك، اجاره و صلح حقوق بر مبنای آیین نامه های مصوب مجمع عمومی و همینطور تهیه و اجرای طرح های سیویل، تاسیسات و تسهیلات شهری و رفاهی و خدمات بازرگانی و.... بر عهده شركت عمران پردیس است.
این شركت اخیرا با تغییر و تحول در مدیریت مواجه شده است، بنابراین برای دریافت پاسخ به سوالات مردم به سراغ «مهدی هدایت» مدیر عامل جدید این شركت رفتیم و از او پرسیدیم مشكلات فاضلاب فازهای ۱۱ و ۸ سبب تولید معضلاتی برای متقاضیان شده، در این ارتباط چه اقداماتی انجام شده و چه برنامه هایی دارید؟
مهدی هدایت: حل مشكل فاضلاب های مذكور از اهم موضوعات شركت عمران است، این بحث در ۲ بازه زمانی كوتاه مدت و دراز مدت باید حل شود، كه برای بازه زمانی كوتاه مدت انتقال فاضلاب های فاز ۱۱، ۹، ۵، ۸ به تصفیه خانه فعلی پردیس مد نظر است كه حدود ۵ سال با این شیوه می توان مشكل را حل كرد و در كنار آن بحث بعدی ساخت تصفیه خانه مسكن مهر جزء اولویت های ما قرار دارد.
* ساخت تصفیه خانه فاضلاب مسكن مهر پردیس چه زمانی آغاز می شود؟
برای ساخت فاضلاب مسكن مهر به محض این كه مصوبه محیط زیست را بگیریم در اسرع وقت عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه مسكن مهر را آغاز می نماییم.
*برخی از متقاضیان از خدمات روبنایی فازهای ۱۱ و ۸ هم گلایه مند هستند، در این خصوص چه برنامه ای دارید؟
برنامه ریزی كردیم تا بتوانیم، در مهم ترین محلات مراكز تجاری، فرهنگی، درمانی، مذهبی و آموزشی تولید نماییم و خدمات اولیه را به ساكنین عرضه دهیم.

* اما بحث داغ امروز مسكن مهر پردیس برخورد جدی و قانونی با پیمانكاران متخلف است، در این مورد چه طرحی در نظر دارید؟
به دلیل همكاری و ارتباط خوبی كه با دادستان شهرستان پردیس برقرار كردیم، جهت احقاق حقوق متقاضیان، پیمانكاران متخلفی كه پول های مردم را گرفته بوده و به تعهداتشان عمل نكردند، طی ۲ هفته گذشته احضار شدند، كه در این راستا شاهد احضار ۲ نفر از این پیمانكاران به دادگاه بودیم.
به طوری جدی پیگیر پرونده متخلفان هستیم و اعتقاد داریم با ورود دستگاه قضایی به این مورد روند اجرایی پروژه ها هم بهتر خواهد شد.
* برخورد با این افراد خللی در ادامه روند ساخت پروژه هایشان تولید نمی كند؟ خیر، این افراد به سرعت حذف و سازنده جدید جایگزین آن می شوند و این برخوردها در تفاهم نامه های سه جانبه كه بین شركت عمران، سازنده و بانك به امضا رسیده، پیش بینی شده است.
ما می توانیم، تا با سازنده هایی كه به تعهداتشان عمل نكرده اند، برخورد نماییم و این كار را هم در جهت تامین منافع مردم انجام خواهیم داد.
* تحویل واحدهای پروژه نیلگون صفا در فاز ۸ پردیس چه زمانی صورت می گیرد؟
برای تكمیل واحدهای افتتاح شده تاكید كردیم و تلاش سازنده این پروژه هم این است، كه موارد باقی مانده جهت تحویل واحد به متقاضیان انجام و معضلات تحویل شود و از امروز تحویل به مالكان شروع شده است.
هم حالا بلوك های ۱۳۹ تا ۱۴۴ آماده تحویل است و متقاضیان می توانند نسبت به تحویل گرفتن واحدهای خود اقدام نمایند.

1397/10/18
14:51:55
5.0 / 5
1351
تگهای خبر: آموزش , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما