نرخ تلفات هوایی در ۲۰۱۸ صعودی بود!

نرخ تلفات هوایی در ۲۰۱۸ صعودی بود!

به گزارش هم پیما بر مبنای تازه ترین آمارها و گزارش های انتشار یافته، میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از سوانح هوایی در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، اخیرا یك موسسه آلمانی معروف و فعال در زمینه تحقیقات هوانوردی با همكاری سازمان جهانی امنیت هوایی گزارش جدیدی را منتشر نموده است كه نشان داده است میزان تلفات و مرگ و میر ناشی از سوانح هوایی كه شامل سقوط هواپیما نقص فنی و سوانح جدی آن می شود، در سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد و افزایش قابل توجهی روبرو بوده است.
طبق گزارش های قبلی این موسسه تحقیقاتی، نرخ مرگ و میر و تلفات ناشی از سوانح هوایی در سال ۲۰۱۷ میلادی به ازای هر یك میلیون پرواز ۰.۰۶ بوده است این در حالیست كه این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۰.۳۶ به ازای هر یك میلیون پرواز رسیده و افزایش قابل ملاحظه ای را تجربه كرده است.
با اینكه در سال های اخیر به صورت كلی نرخ تلفات ناشی از سوانح و حوادث هوایی با كاهش روبرو بوده است اما سال ۲۰۱۸ میلادی با ثبت مرگ و میر بالغ بر ۵۰۰ نفر نسبت به نرخ آن در سال ۲۰۱۷ میلادی شاهد افزایش چشمگیری بوده است.
این در حالیست كه سال ۲۰۱۷ میلادی تنها ۱۳ نفر در سوانح هوایی جان خویش را از دست داده اند كه آن هم مربوط به هواپیماهای محلی و اندازه كوچك و متوسط بوده است.
در ۱۰ سال اخیر، سال ۲۰۰۵ میلادی تابحال بیشترین آمار و میزان تلفات ناشی از سوانح هوایی را به خود مختص كرده است كه در آن ۱۰۱۵ نفر به علت سقوط هواپیماهای سایز بزرگ و متوسط جان خویش را از دست داده اند.
بر مبنای گفته های سازمان جهانی امنیت هوانوردی، با وجود اینكه میزان تلفات ناشی از سوانح هوایی در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش پیدا كرده است، اما لازم به ذكر است كه سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان سومین سال ایمن از لحاظ امنیت هوایی در طول مدت پرواز هواپیماهای تجاری و مسافربری به حساب می آید.1397/10/12
16:05:43
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: پرواز , مسافربری , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما