افزایش حداقل سطح دستمزد در آمریكا از سال آینده

افزایش حداقل سطح دستمزد در آمریكا از سال آینده

به گزارش هم پیما در سال ۲۰۱۹ حداقل سطح دستمزد در ۲۰ ایالت آمریكا افزایش خواهد یافت.


به گزارش هم پیما به نقل از فاكس بیزینس، موسسه سیاست گذاری اقتصادی آمریكا اعلام نموده است دستكم ۵.۳ میلیون نفر در سراسر آمریكا از این افزایش منتفع خواهند شد. این افزایش دستمزد در ایالت های مختلف متفاوت و از ۹۰ دلار تا ۱۳۰۰ دلار افزایش را در بر خواهد گرفت.
بر این اساس، بالاترین دستمزد ساعتی در میان ایالت های آمریكا متعلق به ایالت های كالیفرنیا و واشنگتن با حداقل دستمزد متوسط ۱۲ دلار در هر ساعت خواهد بود. در میان شهرهای ایالت كالیفرنیا، شهرهای " لوس التوس"، "ریچموند"، " سن خوزه"، "سن متئو" و سانتا كلارا با حداقل دستمزد ۱۵ دلار در هر ساعت صدرنشین هستند. در واشنگتن، شهر سیاتل، مركز این ایالت با حداقل سطح دستمزد ۱۶ دلار در هر ساعت ركورددار است.
در ایالت نیویورك هم حداقل دستمزد از ۱۰.۴ دلار در هر ساعت به ۱۱.۱ دلار افزایش خواهد یافت هرچند كه حداقل سطح دستمزد در شهر نیویورك ۱۵ دلار در هر ساعت خواهد بود.
به جز این سه ایالت، در ایالت های آلاسكا، آریزونا، نیومكزیكو، آركانزاس، كلرادو، دلاور، فلوریدا، مین، ماساچوست، میشیگان، مینه سوتا، مونتانا، نیوجرسی، اوهایو، رود ایلندز، داكوتای جنوبی و ورمونت هم حداقل سطح دستمزدها افزایش خواهد یافت.
بازار كار آمریكا با نرخ بیكاری ۳.۹ درصد در وضعیت اشتغال نسبتا كامل قرار دارد. بهبود شرایط بازار كار فضا را برای افزایش نرخ دستمزد مهیا كرده است كه خود می تواند به رسیدن تورم به سطح ۲ درصدی هدف گذاری شده توسط بانك مركزی آمریكا كمك نماید.1397/10/10
14:38:59
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: اشتغال , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما