معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

طرح توسعه دانشگاه تهران بزودی تعیین تكلیف میگردد

طرح توسعه دانشگاه تهران بزودی تعیین تكلیف میگردد

هم پیما: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت: درباب ابطال طرح یا تملك بخش باقی مانده توسعه دانشگاه تهران بزودی تصمیم لازم از طرف شورای عالی معماری و شهرسازی اتخاذ خواهد شد.


محمدسعید ایزدی در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: روز گذشته جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری با محوریت توسعه دانشگاه تهران برگزار گردید كه در آن نمایندگان ساكنان، دانشجویان، شهرداری، دانشگاه تهران و اعضای كمیته تخصصی شورای عالی شهرسازی حضور داشتند. در این نشست نظرات مخالفان و موافقان را شنیدیم و قرار شد توقف ۱.۵ ساله ای كه در روند بررسی و تصویب طرح به وجود آمده و به نگرانی هایی برای مردم و ساكنین انجامیده را با پیگیری مستمر جبران و هرچه سریع تر طرح را در شورای عالی شهرسازی نهایی نماییم.
وی ادامه داد: بزودی یا طرح توسعه دانشگاه تهران را بنا به تقاضای اهالی ابطال می نماییم یا این كه مشروط به ایجاد ساز و كار اجرایی برای تملك بخش باقی مانده اقدام خواهیم كرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب جزئیات طرح توسعه دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشگاه تهران طبق مصوبه سال های قبل كمیسیون ماده ۵ قرار بود از شمال تا بلوار كشاورز، از غرب تا خیابان كارگر، از جنوب تا خیابان انقلاب و از شرق تا خیابان وصال توسعه پیدا كند. مقرر شده بود دانشگاه تهران برای این محدوده، طرح تهیه نماید و برمبنای طرح مصوب آغاز به اقدامات اجرایی كند. دانشگاه تهران در طول سال های گذشته برمبنای منابعی كه از دولت گرفته مبادرت به تملك پلاك ها در این محدوده كرده كه بنا بر این برای كسانی كه در این محدوده زندگی می كنند مشكلات عدیده ای به وجود آمده است؛ به حدی كه چند روز پیش قبل مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع كردند. بر این اساس از نمایندگان مردم درخواست كردیم تا در جلسه شورای عالی شهرسازی حضور پیدا كنند.
ایزدی اشاره كرد: مشكل آن جاست كه بر طبق این خط توسعه، محدودیت فروش برای این محدوده تعیین شده و مردم این منطقه گرفتار مسائل و مشكلاتی شده اند.
وی اشاره كرد: آن چه وزارت راه و شهرسازی تعیین كرده یك خط توسعه بوده كه قرار بوده برای آن طرح تهیه شود. هم اكنون طرح تهیه شده ولی مرحله بندی اجرا در آن نیست و دانشگاه تهران در این عرصه آغاز به تملك كرده كه به نظر می آید اگر تملك را در فازهای مختلف می دید این اتفاق نمی افتاد. الان اهالی گرفتار این معضل شده اند. بدین سبب ما فرصت یك هفته ای برای كمیته تهیه كردیم تا طرح پیشنهاد شده را از جانب دانشگاه تهران بررسی نمایند. سپس جمع بندی را به شورای عالی شهرسازی می بریم و سوژه را تعیین تكلیف خواهیم كرد. البته دفتر ریاست جمهوری باز برای معضل پیش آمده، فردا بعدازظهر جلسه دارند و مقرر است اتخاذ تصمیم شود.1397/10/05
18:26:48
5.0 / 5
1749
تگهای خبر: توسعه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما