وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران:

اتصال راه آهن رشت به آستارا برای انتقال كالا حائز اهمیت می باشد

اتصال راه آهن رشت به آستارا برای انتقال كالا حائز اهمیت می باشد

هم پیما: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه خط آهن قزوین- رشت در مراحل پایانی خود قرار دارد، اظهار داشت: اتصال این خط ریلی به آستارا برای انتقال كالا به كشورهای قفقاز و اروپا حائز اهمیت می باشد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه خط آهن قزوین - رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش مهم این پروژه در انتقال مسافر و همین طور رونق اقتصادی استان گیلان و كشور، اظهاركرد: پروژه راه آهن قزوین - رشت مراحل پایانی خودرا طی می كند. این خط ریلی به صورت رسمی در نیمه دوم اسفندماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
اسلامی در ادامه همین طور با اشاره به اتصال این پروژه به كشورهای حوزه قفقاز و ترانزیت كالا به كشورهای اروپایی، اضافه كرد: اتصال این پروژه به آستارا با عنایت به موقعیت جغرافیایی این منطقه بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
وزیر راه و شهرسازی به برنامه بازدید خود از مسیر راه آهن رشت- آستارا در دومین روز از سفر خود به استان گیلان باز اشاره نمود و اظهار داشت: با بازدید از این مسیر تصمیمات و تمهیدات لازم برای اجرای این پروژه اتخاذ میگردد و در این باره با مقامات جمهوری آذربایجان باز مذاكره میگردد.
وی با اشاره به نقش مهم این محور در ترانزیت كالا، بیان كرد: اتصال خط ریلی رشت به آستارا زمینه حمل كالا از جنوب شرقی آسیا و حوزه اقیانوس هند را به شمال قفقاز و اروپای شرقی فراهم نموده و سبب كاهش هزینه انتقال كالا در این مسیر میگردد.
اسلامی با اشاره به اینكه آغاز عملیات اجرایی این پروژه در سال آینده یكی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است، افزود: با عنایت به اینكه یكی از اهداف ما از طریق اندازی خط ریلی در استان گیلان انتقال كالا است بدین سبب امیدواریم با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانكار عملیات اجرایی این پروژه بزودی آغاز شود.
وی اضافه كرد: هم اكنون خط ریلی آستارا- آستارا بازگشایی شده است كه امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه این مسیر ریلی برای انتقال كالا كامل شود.
هدفگذاری دولت برای جابه جایی ۱۰۰میلیون تن كالا در سال
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو خطه شدن مسیر ریلی تهران- كرج - قزوین، اظهار داشت: اقدامات لازم انجام شده و این خط ریلی در سال آتی به بهره برداری می رسد. راه اندازی این خط ریلی علاوه بر كاهش بار ترافیكی در راه كرج - قزوین سبب افزایش مسافرت های ریلی و امنیت بیشتر مسافران میگردد.
وی با اشاره به اینكه یكی از برنامه های دولت جابه جایی ۱۰۰ میلیون تن كالا از راه خطوط ریلی در كشور بوده كه ۱۰ میلیون تن آن مربوط به خط ریلی قزوین - رشت است، بیان كرد: تا آخر سال جاری با افزایش خطوط ریلی كشور ظرفیت جابه جایی كالا از ۳۰ میلیون تن به ۵۰ میلیون تن می رسد.
به گفته این مسئول برای رسیدن به این هدف تكمیل خطوط ریلی، ترانزیت و اتصال كانون های بار به خط ریلی و دوخطه كردن محورها از مهم ترین اقدامات است كه باید صورت گیرد.

1397/10/04
15:03:06
5.0 / 5
1460
تگهای خبر: سفر , مسافران , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما