معاون سازمان بورس اعلام كرد:

جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاك به بازار سهام

جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاك به بازار سهام

هم پیما: معاون سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود صندوق های املاك و مستغلات با كاركرد فروش و اجاره املاك، به بازار سرمایه آگاهی داد.


به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمدرضا معتمد در اولین همایش ارزش آفرینی هلدینگ ها در امتداد اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: كنترل شركت های فرعی و سرمایه پذیر برای شركت های هلدینگ ها در حالی همواره بعنوان بخشی از استراتژی شركت های سرمایه گذاری در دستوركار قرار گرفته كه مطابق قانون بازار اوراق بهادار در یك رشته به نام سرمایه گذاری فعالیت می كند. معاون سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: در قانون بازار اوراق بهادار امكان استفاده از ابزار دیگری به نام صندوق های سرمایه گذاری فراهم بوده كه كمتر از این ابزار نسبت به شركت های سرمایه پذیر استفاده شده است.
وی اشاره كرد: در سال ۱۳۸۶ آغازین صندوق سرمایه گذاری در سهام تأسیس شده و تابحال تعداد صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام ایران به ۲۱۲ صندوق بالغ شده و حجم دارایی های این صندوق ها به رقم ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
به گفته معتمد، تا كنون ۱۰ صندوق سرمایه گذاری جسورانه مجوز فعالیت خودرا از سازمان بورس دریافت كرده و این در شرایطی است كه صندوق های سرمایه گذاری خصوصی و صندوق های صندوقها باز توانسته است از سازمان بورس مجوز فعالیت دریافت كنند؛ در این راستاصندوق های املاك و مستغلات با كاركرد اجاره و فروش املاك راه اندازی خواهد شد كه در چنین صندوق هایی سوژه مالیات بر نقل و انتقالات و مالیات بر درآمد اجاره باید حل و فصل شود.

1397/09/01
20:37:10
5.0 / 5
1873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما