خرم خبر داد:

برخورد جدی با مهندسان متخلف، اعطای وام ۵۰ میلیونی به مهندسان

برخورد جدی با مهندسان متخلف، اعطای وام ۵۰ میلیونی به مهندسان

هم پیما: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: باید با مهندسان ناظری كه بدون حضور در كارگاه های ساختمانی، برگه های نظارت را امضا می كنند، برخورد جدی شود.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، احمد خرم اظهار داشت: متأسفانه در صنعت ساختمان و در صنعتی سازی خیلی كند پیش رفتیم. در منطقه خاورمیانه بعنوان آغازین كشور با ساخت شهرك اكباتان وارد صنعتی سازی شدیم. این شهرك پس از گذشت ۴۰ سال از ساخت و ساز، به صورت استوار ایستاده و مردم از این ساختمان ها بهره برداری می كنند و خوشالند كه ساختمانی ویژه با عمر بیشتر از صد سال تولید شده است. پیش از انقلاب متوسط عمر ساختمان های ما ۳۰ سال بود. در همان زمان آمریكایی ها ساختمان هایی با عمر متوسط ۳۲ سال داشتند. به خاطر بی توجهی و عدم كنترل ساخت و ساز، این شاخص در ایران به ۲۳ سال كاهش یافته است. این درحالی است كه آمریكایی ها به عمر بالای ۱۰۰ سال رسیدند.
وی درباره كنترل كیفیت ساختمان ها اضافه كرد: كنترل كیفیت توسط سازمان نظام مهندسی، شهرداری و یا بیمه صورت می گیرد. الان بیمه تضمین كیفیت است اما بازرسی صورت نمی گیرد. در برنامه داریم كه كنترل و بازرسی را با دقت و به صورت تصادفی انجام دهیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اشاره كرد: ناظران ما وقتی گزارشی می دهند، دو سه ماه باید دنبال گزارش بدوند تا حق الزحمه خودرا بگیرند. خیلی از ناظران تنها از این محل معاش خودرا تأمین می كنند. معطلی دو سه ماهه ناظر روی انگیزه و تلاش او تأثیر می گذارد. مسأله اثرگذاری استارتاپ ها و دانش بنیان ها هم كه در جایگاه خودش اهمیت زیادی دارد.
وی تاكید كرد: سازمان نظام مهندسی تهران سالانه ۷ هزار وام ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه به اعضا می دهد. این در شرایطی است كه چنین وام هایی به یك نوآور و كارآفرین در صنعت ساختمان اعطا نمی گردد. سازمانی كه هفت، هشت هزار وام قرض الحسنه می دهد، اساسا می تواند دو هزار وام ۵۰ میلیونی به نخبگان و نوآوران صنعت ساختمان بدهد. این كار را بتازگی در سازمان نظام مهندسی شروع كردیم.
خرم افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان باید مردم را متوجه كند كه خدمات آن برای مردم ارزش افزوده احداث و مسكن آنها را احیا می كند. این خدمات موجب میگردد مردم و خانه هایشان در زمان زلزله بلا نبینید. این سازمان باید با متخلفان و ناظران متخلف برخورد جدی كند. كسی كه مسئولیت نظارت و بازرسی دارد اما سركار نمی رود، بازدید انجام نمی دهد و فقط برگه را امضا می كند، تاثیر منفی روی كارفرما و مالك خواهد گذاشت.

1397/08/28
13:06:15
5.0 / 5
1679
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما