بازنشسته ها فقط ۱۴ روز دیگر فرصت دارند

بازنشسته ها فقط ۱۴ روز دیگر فرصت دارند

هم پیما: با اجرایی شدن قانون منع بكارگیری بازنشسته ها و آخر مهلت دو ماهه برای خروج مشمولان این قانون، فقط ۱۴ روز دیگر زمان باقی مانده تا بازنشسته های شاغل تسویه كنند و از سازمان ها خارج شوند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در انتها شهریور امسال و با اصلاح قانون ممنوعیت بكارگیری بازنشسته ها به غیر از گروه های خاصی كه از این قانون مستثنی شده اند، باید سایر بازنشسته های فعال در سازمان ها طی فرآیندی تسویه حساب كنند و خارج شوند؛ در غیر این صورت ادامه فعالیت آنها تخلف بوده و مغایر قانون به حساب می آید.
بر مبنای تازه ترین اعلام جمشید انصاری - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی - تاریخ اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان ۲۶ آبان است و از این تاریخ در همه دستگاه ها باید بازنشسته شاغلی كه جزو قانون به شمار نمی رود، خارج شود.
كسب اطلاعات بیشتر در این رابطه از این حكایت دارد كه از ۲۶ آبان ماه كه زمان دو ماهه ای برای خروج بازنشسته ها مهلت تعیین شده، هیچ دستگاهی مجاز به ادامه فعالیت بازنشسته های شاغل غیرمشمول در چند مورد استثنا نیست و در این حالت ذی حساب حق پرداخت هیچ حقوقی و امضایی در این رابطه ندارد.
این در شرایطی است كه تمامی مراجع قانونی در حال نظارت بر اجرای این قانون بوده و پس از تمام شدن مهلت تعیین شده به صورت حتم برخوردهای لازم با متخلفان صورت می گیرد.
طبق قانون منع بكارگیری بازنشسته ها، كلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، شركت های دولتی و دستگاه هایی كه به نحوی از بودجه دولتی استفاده می نمایند امكان بكارگیری بازنشسته ها را نخواهند داشت مگر برای موارد استثنایی كه در قانون تعیین شده است.
قانون پس از اصلاح اینگونه تغییر نمود كه در سمت هایی شامل رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهوری، نایب رئیسان مجلس و اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهوری امكان فعالیت برای بازنشسته ها وجود دارد. همینطور به كارگیری بازنشسته های نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم كل قوا صرفا در دستگاه های متبوع خود مجاز است.
در عین حال كه دارندگان اجازات خواسته مقام معظم رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از این قانون مستثنی هستند.
بر این اساس تمامی افراد بازنشسته ای كه جزو استثنائات مشخص شده نیستند، از ۲۶ آبان ماه حق ادامه فعالیت در پست های خویش را ندارند. این در شرایطی است كه خارج از این و طبق قانون منع بكارگیری بازنشسته ها اگر مقرر است سازمانی از افراد بازنشسته استفاده نماید باید تحت این شرایط باشد كه می توانند از خدمات بازنشستگان متخصص و با مدرك تحصیلی كارشناسی و بالاتر استفاده كنند، مشروط به اینكه به صورت پاره وقت و ساعتی باشند.
حداكثر ساعت مجاز جهت استفاده از بازنشستگانی از این دست یك سوم ساعت اداری كارمندان رسمی است و حق الزحمه این افراد متناسب با ساعت كاری آنها و حداكثر یك سوم كارمندان رسمی در همان شغل تعیین و پرداخت خواهد شد.

1397/08/13
13:21:40
5.0 / 5
1854
تگهای خبر: خدمات , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما