اولین بانك منطقه ای خصوصی در آذربایجان شرقی تأسیس می گردد

اولین بانك منطقه ای خصوصی در آذربایجان شرقی تأسیس می گردد

هم پیما: طی جلسه ای با حضور استاندار آذربایجان شرقی و تعدادی از كارآفرینان و فعالان اقتصادی استان اقدامات اولیه به منظور تأسیس بانك منطقه ای خصوصی در استان شروع شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه، با تاكید بر اهمیت و لزوم این اقدام، مشاركت فعالین برگزیده استان كه دارای اعتبار و منزلت ویژه ای حتی در سطح ملی هستند را از نقاط قوت تولید بانك توسعه آذربایجان و ضامن اعتماد مردم و موفقیت آن در جذب منابع مالی برشمردند.

مجید خدابخش با اشاره به پتانسیل های اقتصادی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: این اقدام باید پیش ازاین به نتیجه می رسید اما هنوز دیر نیست و باید با همراهی تمامی فعالان اقتصادی این مهم پیگیری و عملیاتی شود.

وی با اشاره به تصویب شروع اقدامات برای تأسیس بانك توسعه آذربایجان و تكمیل فرم های مشاركت و میزان مشاركت مالی توسط مؤسسین متقاضی اظهار داشت: امروز آغاز این اقدام ماندگار است و امیدواریم با حضور پررنگ بخش فعالان اقتصادی استان این بانك به صورت كاملاً خصوصی و با حمایت تمامی نهادهای متولی و نمایندگان مجلس به نتیجه برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار هم در این نشست هدف از تولید بانك خصوص توسعه آذربایجان را تولید نهاد مالی پشتیبان برای توسعه استان و تسهیل دسترسی فعالین اقتصادی استان به منابع مالی بویژه در سرمایه گذاری كلان عنوان نمود.

علی جهانگیری تصریح كرد: با عنایت به اینكه هم اكنون اختیار اقدام و تصمیم گیری در اعطای تسهیلات كلان در تمامی بانك های فعال در ستاد مركزی آن ها و تهران متمركز هست، دریافت تسهیلات كلان برای سرمایه گذاران استانی مشكل و زمان بر است؛ ازاین رو با تولید بانك توسعه آذربایجان و استقرار ستاد آن در استان ضمن رفع این مشكلات می توان منابع مالی موجود را در توسعه اقتصادی استان بكار گرفت.

وی اظهار داشت: با تولید این بانك تجهیز منابع و مدیریت سپرده های كوچه به صورت منطقه ای ممكن شده و شاهد هدایت آن ها به بخش های تولیدی كوچك خواهیم بود.
1397/08/03
23:31:57
5.0 / 5
1567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما