مقام مسئول در وزارت راه خبر داد:

حذف اسنپ و تپسی ازفرودگاه امام

حذف اسنپ و تپسی ازفرودگاه امام

هم پیما: مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: اعتقاد ما این است كه اسنپ، تپسی و ماشین های پلاك سفید مسافربری نباید در فرودگاه حضور داشته باشند.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد در مورد وضعیت تاكسی های فرودگاه و مشكلات آن ها با شركت های اسنپ، تپسی و دیگر ماشین های پلاك سفید مسافربری اظهار نمود: اعتقاد ما این است اسنپ، تپسی و ماشین های پلاك سفید مسافربری نباید در فرودگاه باشند. جلسه با هماهنگی شورای ترابری با این شركت ها داشتیم تا در جای مناسب مستقر شوند اما شرایط را نپذیرفتند.
وی افزود: هم اكنون ۱۴۰۰ تاكسی در فرودگاه امام خمینی (ره) داریم كه در ایام معمولی تنها برای ۸۰۰ تاكسی مسافر وجود دارد و به دنبال این هستیم در ماه های آینده این مشكل حل شود چون باید راننده های تاكسی فرودگاه امام را بعنوان یك اصل، بخشی از اعضای خانواده فرودگاه بدانیم. در این خصوص به دنبال سازوكاری هستیم تا به صورت مكانیزه نوبت دهی شود و رانندگان از بامداد در فرودگاه حضور نداشته باشند.
وی با اشاره به اینكه شرایط اقتصادی فعلی سبب افزایش تردد خودروهای پلاك سفید (غیر تاكسی) در فرودگاه امام خمینی (ره) شده است، در مورد برنامه های این فرودگاه در جهت حل مشكلات رانندگان تاكسی خاطرنشان كرد: در این زمینه را در نظر داریم تا با یك اپلیكیشن همه نیازها همچون تامین مسافر رانندگان تاكسی برطرف شود، این طرح امسال صورت خواهد گرفت و نوبت دهی و نرخ مسیر تهران تا فرودگاه امام خمینی (ره) ۶۰ درصد هزینه فعلی كرایه تهران به فرودگاه امام پیش بینی شده است.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) بیان كرد: به دنبال كاهش تعداد تاكسی ها در فرودگاه نیستیم و مقرر است در ترمینال سلام هم از ظرفیت موجود استفاده نماییم كه این یك خبر خوب برای رانندگان تاكسی خواهد بود.
این مقام مسئول اضافه كرد: طبق اعلام صورت گرفته به وزیر راه و شهرسازی قرار بود تا شهریور این فرودگاه افتتاح شود اما تغییراتی در تجهیزات و همینطور تاخیر در ثبت سفارش ها ـ با عنایت به نرخ ارز و مشكلات ترخیص كالا از گمرك بندرعباس ـ داشتیم، كه سبب به تعوق افتادن افتتاح شد؛ با این وجود كارهای عمرانی ترمینال تمام شده است و تنها كمی نوسان نرخ ارز ما را اذیت كرد.
آدم نژاد با اشاره به اینكه به دنبال این هستیم تا تمام ترمینال سلام را VIP نماییم اظهار نمود: سال هاست كه گفته اند فرودگاه های كشورهای اطراف ایران پیشرفت زیادی داشته و ما اینطور نبوده ایم به همین خاطر تلاش و تلاش مان این است كه كل ترمینال سلام را VIP نماییم به همین خاطر هم اكنون پروازهای كمی به آنجا می رود تا شرایط سنجیده و كار به خوبی پیش برود.
وی در پاسخ به این سوال كه پروازهای داخلی به فرودگاه امام خواهد آمد یا خیر اظهار داشت: با تاكید سازمان هواپیمایی كشوری موظف شدیم پروازهای داخلی را راه اندازی نماییم به همین خاطر ابتدا قرار شد یك محدوده كوچك به جای یك سرمایه گذاری عظیم در ترمینال یك به این پروازها اختصاص پیدا كند سپس پس از افتتاح ترمینال سلام چند مسیر داخلی راه بیفتد تا در صورت افزایش تقاضا، ترمینال اختصاصی برای پروازهای داخلی داشته باشیم.

1397/07/09
22:30:49
5.0 / 5
1600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما