افزایش ۳۷ درصدی قیمت مسكن در تهران

افزایش ۳۷ درصدی قیمت مسكن در تهران

هم پیما: مركز آمار برای هر مترمربع زیربنای مسكونی در بهار ۱۳۹۷ نسبت به بهار سال قبل در شهر تهران افزایش ۳۶.۹ درصدی قیمت فروش را برآورد كرده است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، مطابق با آمارهای مركز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی در شهر تهران ۶۱ میلیون و ۷۵۶ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۵۹ مترمربع بوده است كه نسبت به فصل قبل ۳.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۳.۷ درصد افزایش داشته است.
همینطور متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی در شهر تهران ۶۲ میلیون و ۴۷۵ ریال با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۱ سال بوده است كه نسبت به فصل قبل ۶.۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۶.۹ درصد، افزایش داشته است.
علاوه بر این متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ی سه درصد ودیعه ی پرداختی برای اجاره ی یك مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی در شهر تهران هم ۲۹۸ میلیون و ۳۶۷ هزار ریال با میانگین مساحت ۷۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است كه نسبت به فصل قبل ۵.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۶.۷ درصد، افزایش داشته است.1397/05/25
21:16:51
5.0 / 5
1692
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما