سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

قیمت پروازهای خارجی با ارز مصوب تعیین می گردد

قیمت پروازهای خارجی با ارز مصوب تعیین می گردد

هم پیما: سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود كه از این پس نرخ پروازهای بین المللی بر مبنای نرخ مصوب ارز بانك مركزی اجرا می گردد.رضا جعفرزاده در گفت وگو با ایسنا، اعلام نمود: همانطور كه قبل از این هم سازمان هواپیمایی كشوری سیاست های خویش را بر مبنای تصمیمات اقتصادی كلان كشور در دستور كار قرار می داد، از این پس هم نرخ پروازها با عنایت به نرخ ارز اعلامی بانك مركزی اجرایی می گردد.

به گفته وی از این پس نرخ پروازهای بین المللی شركت هایی كه در ایران فعالیت می نمایند بر مبنای ارزی كه بانك مركزی اعلام نموده تعیین خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری درباره احتمال بالا رفتن قیمت پروازها بعد از اجرایی شدن این تصمیمات هم اظهار داشت: از گذشته هم نرخ پروازهای خارجی بر مبنای ارز تعیین می شده و در كنار آزادسازی صورت گرفته در پروازهای داخلی، همواره ایرلاین هایی كه در فضای بین المللی پرواز می كردند نرخ ها را بر مبنای قیمت ارزهای خارجی تعیین می كردند.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، از چند هفته قبل و به دنبال افزایش قیمت ارزهای خارجی در ایران، نرخ پروازهای خارجی، به شكلی قابل توجه افزایش یافته بود.

تا جایی كه هزینه سفر به شهرهای كشورهای منطقه كه تا قبل از تكانه های اخیر ارزی كمتر از یك میلیون تومان تعیین می شد هم اكنون به بیش از دو میلیون تومان هم رسیده است.

با اعلام سیاست های جدید بانك مركزی، تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی به مسافران هم متوقف گردید و هم اكنون مسافران می توانند با حضور در صرافی ها با قیمت موجود، تا سقف ۵۰۰۰ دلار یا یورو ارز مسافری بگیرند.

بر اساس آمارهای وزارت راه و شهرسازی، ایرانیان در طول سال حدود چهار میلیارد دلار بلیت از ایرلاین های خارجی خرید می كنند.
1397/05/18
19:19:32
5.0 / 5
1851
تگهای خبر: ارز , بانك , پرواز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما