آخرین وضعیت هتل همای اصفهان تشریح شد

آخرین وضعیت هتل همای اصفهان تشریح شد

هم پیما: مدیرعامل گروه هتل های هما اظهار داشت: تا كنون هیچ مرجع قانونی، نامه مكتوبی در خصوص توقف قطعی هتل هما اصفهان به این گروه ارسال نكرده است.


اصغر خیامیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اخبار انتشار یافته در ارتباط با لغو قطعی ساخت هتل هما در دامنه كوه صفه اصفهان اظهار نمود: شهرداری اصفهان پیشنهاداتی برای اهدا زمین معوض، در منطقه ای غیر از كوه صفه به گروه هتل ّهای هما عرضه كرده اما هنوز این پیشنهاد از جانب این گروه بررسی نشده است.
وی افزود: جلسات متعددی وجود داشته و صحبت هایی انجام شده است، اما تا كنون به گروه هتل های هما اعلام نشده است كه در روزی خاص در دادگاه حاضر شده و از خودتان دفاع كنید. همینطور هیچ مرجع قانونی، اعلام نظر مكتوبی به گروه هتل های هما در این خصوص ارسال نكرده است.
مدیرعامل گروه هتل های هما با اشاره به شبهاتی كه توسط برخی در ارتباط با غیر قانونی بودن انتقال زمین این پروژه در سال ۱۳۷۲ عنوان می گردد اظهار داشت: تا این لحظه در این رابطه هم هیچ نامه یا مكتوباتی كه انتقال این زمین به گروه هتل های هما یا دیگر فرایندهای این پروژه اشتباه یا غیر قانونی بوده است به این گروه ارسال نشده و ما طبیعتا خویش را مالك قانونی این زمین می دانیم.
خیامیان افزود: شهرداری پیشنهاداتی به گروه هتل های هما داده است و ابراز تمایل كرده تا زمین معوضی در اختیار هتل هما قرار دهد. اما نه زمین را مشاهده و انتخاب كرده ایم و نه پاسخی به شهرداری اصفهان ارسال كرده ایم. زمین هم همچنان در تصرف هتل هما است، مصوبات كمیسیون مربوطه هم موجود و در انتظار مجوز ساخت هستیم.
وی افزود: از باز شدن گره این مورد استقبال می نماییم تا افرادی كه به هر علت دغدغه دارند هم دغدغه هایشان بر طرف شود. اما همه می دانیم اصفهان به هتل نیاز دارد. چندین سال است كه این هتل به خاطر لجبازی نافرجام مانده است. سرمایه گذار جایی سرمایه گذاری می نماید كه برای او منفعت داشته باشد.
مدیرعامل گروه هتل های هما اضافه كرد: اگر مقرر است اتفاق جدیدی در این رابطه رخ بدهد باید منافع كارگران تامین اجتماعی در نظر گرفته شود. تا كنون چند میلیارد در آن زمین هزینه شده است. بابت طراحی و اصلاح نقشه ها هم هزینه های بسیاری بر دوش گروه هتل های هما قرار گرفته است. اگر چنین مشكلاتی وجود داشته، باید در همان روز نخست سازمان تامین اجتماعی را در جریان می گذاشتند تا از حق الناس و پول ۴۵ میلیون بازنشسته و كارگر این هزینه ها انجام نشود.
خیامیان اظهار داشت: زمین این پروژه ۲۰ سال قبل از این، طی قراردادی میان شهرداری اصفهان و گروه هتل های هما به این مجموعه به فروش رسید. طی این مدت شهرداری اصفهان ایراداتی بر روی نقشه های این هتل وارد كرده است. برای مثال شهرداری اصفهان اعتقاد دارد نباید نمای كوه صفه تحت تاثیر بنای این هتل قرار بگیرد و از آنجایی كه گروه هتل های هما هم به این مساله اعتقاد دارد، با وجود هزینه های سنگین، مشكلات مد نظر شهرداری و اداره راه و شهرسازی را بر مبنای مصوبات كمیسیون ماده ۵ برطرف كرده.
وی تصریح گرد: با این وجود شهرداری اصفهان جواز ساختمان این هتل را صادر نكرد. به همین خاطر شكایتی بر ضد شهردار منطقه ۵ تنظیم شد. این شكایت منجر به صدور حكمی قضایی برای شهردار منطقه ۵ شهر اصفهان شد كه بر مبنای آن به شش ماه انفصال از خدمت محكوم شد.
مدیرعامل گروه هتل های هما افزود: در این بین برخی افراد در كمیته بیت المال اصفهان، شكواییه ای مطرح نمودند كه انتقال این ملك به شهرداری اصفهان و بعد از آن انتقال به گروه هتل های هما حدود ۲۵ سال پیش غیر قانونی بوده است. جلساتی پیرو این مساله در حضور دادستان، رییس دادگستری و معاون عمرانی استانداری تشكیل شده كه از آن جلسه خبری به ما رسید كه گویا مداركی وجود دارد كه این ملك به شكل قانونی متعلق به شهرداری بوده و شهرداری هم آن را به صورت قانونی به گروه هتل های هما واگذار كرده است و تغییر كاربری آن هم قانونی انجام شده است.1397/05/08
22:55:33
5.0 / 5
1654
تگهای خبر: جت , ساخت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما