مدیركل مسكن روستایی بنیاد مسكن كشور:

۴۰ درصد واحدهای روستایی كشور مقاوم است

۴۰ درصد واحدهای روستایی كشور مقاوم است

هم پیما: مدیركل مسكن روستایی بنیاد مسكن با اشاره به افزایش سقف تسهیلات مسكن روستایی به 25 میلیون تومان این اقدام را راهكاری برای شتاب بخشی در تامین مسكن و سرپناه مناسب برای روستاییان دانست.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، حمیدرضا سهرابی یكشنبه ۷ مرداد در حاشیه ی بازدید از طرح های توسعه روستایی بخش سیاخ دارنگون و خان زنیان بخش مركزی شیراز، اظهار داشت: افزایش سقف تسهیلات بانكی به بانك های عامل ابلاغ گردیده و مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است.
او همینطور به مبحث مقاوم سازی بافت های فرسوده روستایی اشاره و تصریح كرد: در زمان وقوع زمین لرزه های ویرانگر و سیل و حوادث غیرمترقبه ی دیگر هر جا بنیاد مسكن با قوت وارد مقاوم سازی و بهسازی واحدهای فرسوده شده، این اماكن در برابر حوادث مقاومت كرده و كمترین تلفات و خسارت ها را دراین مناطق داشته ایم.
سهرابی افزود: واحدهای روستایی فرسوده صدمه پذیرترین واحدها به حساب می آید كه امكان دارد در برابر كوچكترین لرزه نتوانند مقاومت كند.
مدیركل مسكن روستایی بنیادمسكن انقلاب اسلامی كشور در ادامه با اشاره به اینكه به طور متوسط در هر هفته 600 قرارداد برای نوسازی و بهسازی واحدهای روستایی با بانك های عامل برای دریافت تسهیلات قرار داد می بندند اظهار داشت: لازم است بانك ها دراین زمینه همكاری های لازم را داشته باشند و همینطور دستگاه ها و مسئولان محلی هماهنگی های لازم برای راهنمایی روستاییان انجام دهند.
سهرابی افزود: تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت ها و واحدهای فرسوده به روستاییان با بهترین شرایط اعطا می گردد.
این مقام مسئول اظهار داشت: سال قبل سقف تسهیلات نوسازی مسكن روستایی 18 میلیون تومان بود كه این رقم در مناطق مرزی و كم برخوردار تا 20 میلیون تومان افزایش می یافت كه امسال به 25 میلیون تومان رسیده است.
به قول مدیر كل مسكن روستایی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، برای مقاوم سازی مسكن روستایی طبق روال سال های گذشته، این بنیاد سالیانه نوسازی 200 هزار مسكن روستایی را در دستور كار دارد.
وی اظهار داشت: سال 84 تنها حدود 7 درصد واحدهای مسكن روستایی مقاوم بودند، اما اكنون بیش از 40 درصد خانه های روستایی در كشور مقاوم سازی شده و حتی در بعضی استان ها مقاومت سازه های روستایی به 58 درصد افزایش یافته است.
1397/05/07
13:23:21
5.0 / 5
2468
تگهای خبر: بانك , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما