سازمان راهداری اعلام كرد

صدور احكام جدید برای مقصران حادثه سنندج

صدور احكام جدید برای مقصران حادثه سنندج

هم پیما: سازمان راهداری اعلام نمود كه پروانه فعالیت شركت های حمل و نقل مقصر در حادثه تصادف سنندج را لغو كرده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در جریان برگزاری جلسه كمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شركت های حمل و نقل سازمان راهداری پروانه فعالیت شركت مسافری حاضر در این حادثه را به مدت سه ماه لغو نمود.

شركت پادراسفر سنندج بعنوان شركت حمل و نقل مسافری حاضر در این حادثه با عنایت به تخلفات صورت گرفته در زمینه صدور صورت وضعیت كه مهر مدیر فنی برای آن صورت نگرفته بود، مسافرگیری در اطراف پایانه مسافربری و تصادف منجر به فوت و جرح پروانه فعالیت خویش را به مدت ۳ ماه از دست می دهد.

همچنین در زمینه حمل مواد خطرناك در ساعت غیر مجاز عدم استفاده از راننده دوم و صدور CMR برای راننده فاقد گواهینامه آموزشی حمل مواد خطرناك، پروانه شركت بین المللی خاورمیانه كه دفتر آن در تهران قرار دارد هم به مدت یك سال لغو شد.

همچنین برای راننده اتوبوس حاضر در این حادثه به علت بی احتیاطی و توقف در خارج از پایانه بر مبنای كمیسیون ماده ۱۱ كارت هوشمند رانندگی وی به مدت ۲ سال غیرفعال شد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بر اثر برخوردی كه هفته قبل میان یك تانكر جابه جایی مواد سوختی با یك اتوبوس مسافربری در شهر سنندج رخ داد، ۱۱ سرنشین این خودروها جان خویش را از دست دادند.

توقف اتوبوس در شانه خاكی جاده برای مسافرگیری و عدم تسلط راننده كامیون به وضعیت جاده دلیل اصلی این حادثه عنوان شد.

پیش از این نماینده تام الاختیار رئیس سازمان راهداری در امور ایمنی راه ها به ایسنا گفته بود كه این سازمان ضمن بررسی تمام جوانب كار در صورت نیاز احكامی را ضد مقصران این حادثه نهایی خواهد نمود.
1397/04/31
19:46:48
5.0 / 5
2703
تگهای خبر: حادثه , شركت , مسافربری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما