مدیركل امور دریایی سازمان بنادر:

تلاش ها برای بیرون كشیدن سانچی ادامه دارد

تلاش ها برای بیرون كشیدن سانچی ادامه دارد

هم پیما: چند ماه بعد از حادثه تلخ برخورد كشتی نفتكش ایرانی با كشتی كریستال چین هنوز بقایای كشتی سانچی در آب های چین قرار دارد و شرایط برای بیرون كشیدن آن از آب فراهم نشده است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در زمستان سال قبل در اثر برخورد این دو كشتی و با عنایت به اینكه بار كشتی ایرانی از كالاهای بسیار خطرناك تشكیل شده بود، سانچی با انفجارهای پیاپی مواجه گردید تا جایی كه امكان خاموش كردن آن بعد از چند روز تلاش فراهم نشد.

در طول این روزها تنها یك گروه چهارنفره چینی موفق شدند برای دقایقی كوتاه وارد سانچی شده و جعبه سیاه این كشتی را به خارج از آن منتقل كنند. بعد از آن با بالا رفتن دمای كشتی و به دنبال انفجارهای پی درپی عملا امكان خاموش كردن آتش به وجود نیامد تا این كشتی ایرانی بعد از چند روز سوختن غرق شود.

پس از این اتفاق كارهای فنی و كارشناسی سازمان بنادر برای مشخص شدن علت این حادثه شروع شد كه سرانجام با عرضه یك گزارش نهایی تغییر مسیر كشتی چینی علت این حادثه اعلام گردید تا بعد از آن كارهای باقی مانده در این رابطه ادامه پیدا كند كه یكی از آنها مربوط به بیرون كشیدن لاشه كشتی ایران از اعماق دریاست.

نادر پسنده- مدیركل امور دریایی سازمان بنادر- در گفت و گو با ایسنا در این رابطه توضیح داد: بعد از این حادثه سازمان بنادر بعنوان نماد حاكمیتی دریایی ایران كارهای فنی و مسئولیت های خویش را پیگیری كرد كه یكی از آنها مربوط به تعیین تكلیف بقایای كشتی سانچی است.

به گفته وی هر چند این حادثه تلخ برای همیشه در ذهن جامعه ایران باقی مانده و نمی توان از آن عبور كرد، اما هم اكنون كارهای فنی و اجرایی هم در دستور كار قرار دارد تا شرایط به صورت دقیق تعیین تكلیف شود.

به گفته مدیركل امور دریایی سازمان بنادر، هم اكنون مسئولان ایرانی شرایط مختلف برای بیرون كشیدن كشتی سانچی از آب را بررسی می كنند كه البته با عنایت به ابعاد بین المللی این مورد باید تمام این اقدامات با انجام هماهنگی های لازم میان كشورهای حاضر در حادثه صورت گیرد.

پسنده با اشاره به اینكه سازمان بنادر تا مرحله آخر كار پیگیری ها درباره حادثه سانچی را ادامه می دهد، تصریح كرد: مانند هر حادثه دیگری این اتفاق هم دو طرف حاضر در ماجرا داشت كه در ابتدا باید گزارش حادثه نهایی می شد و سپس شرایط بیمه و خسارت ها در دستور كار قرار می گرفت. در كنار آن مبحث سرنوشت سانچی و بیرون آوردن بقایای آن از آب هم طبق روال عادی خود پیگیری می گردد و امیدواریم در آینده اخبار دقیقی در این رابطه به مردم عرضه نماییم.
1397/04/16
21:00:25
5.0 / 5
2599
تگهای خبر: حادثه , سانچی , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما