معاون فنی راه آهن:

راه آهن گرمسار-اینچه برون با ۱ و دو دهم میلیارد یوروی روسها برقی می گردد

راه آهن گرمسار-اینچه برون با ۱ و دو دهم میلیارد یوروی روسها برقی می گردد

هم پیما: معاون فنی و زیربنایی شركت راه آهن از آغاز عملیات اجرایی ۴ ساله برقی سازی راه آهن گرمسار-اینچه برون در ۱۱ تیرماه و با فاینانس ۱.۲ میلیارد یورویی روسیه اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مازیار یزدانی از برگزاری مراسم آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار ـ اینچه برون با حضور مقامات و میهانانی از ایران و روسیه در شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۱ تیرماه اطلاع داد.
وی اضافه كرد: منابع مالی این طرح ریلی با استفاده از فاینانس ۱.۲ میلیارد یوریی كشور روسیه تامین می گردد و طی چهار سال عملیات اجرایی آن به طول می انجامد.
معاون فنی و امور زیربنایی شركت راه آهن تصریح كرد: محور ریلی گرمسار ـ اینچه برون در واقع مسیر ترانزیتی ایران از سمت قزاقستان، تركمنستان و بندرامیرآباد است و بهره برداری از این محور ریلی ضمن ارتقاء ظرفیت ترانزیتی، تاثیر قابل ملاحظه ای در حمل ونقل مسافر خواهد داشت. به صورتی كه اجرایی شدن این قرارداد علاوه بر بهبود شرایط حمل ونقل ریلی در بخش مسافری، باعث افزایش ظرفیت ترانزیت ریلی هم می گردد.
یزدانی بیان داشت: از حدود ۴۳۰ كیلومتر طول مسیر ریلی گرمسار ـ اینچه برون حدود ۳۳۱ كیلومتردر حوزه راه آهن شمال قرار دارد كه بیش از ۲۰۰ كیلومتر آن در مناطق كوهستانی واقع شده است.
وی با اشاره به اینكه همزمان با برقی سازی این مسیر، علائمی كردن و اصلاح تونل ها از نظر فضای مورد نیاز برای عبور واگن های روسی هم انجام می گردد اظهار داشت: برقی سازی علاوه بر افزایش ظرفیت حمل بار، آلودگی صوتی و زیست محیطی بسیار كمتری دارد و مصرف سوخت مایع را به صفر می رساند.
گفتنی است در آبان ۱۳۹۵ یادداشت تفاهم همكاری های حمل ونقلی ایران و روسیه در انتها هشتمین اجلاس همكاری های حمل ونقلی دو كشور میان مهرداد تقی زاده معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی ایران و الكسی سامبویویچ تسیدنوف معاون وزیر حمل ونقل روسیه در وزارتخانه راه وشهرسازی ایران به امضا رسید.
طبق تفاهم نامه امضاشده میان طرفین در حوزه حمل ونقل ریلی شركت های راه آهن روسیه و راه آهن ایران علاقه مندی خویش را برای ادامه كارهای مشترك در پروژه های زیرساختی در جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار دادند و با عنایت به پیشرفتی كه طرفین در بخش تهیه قرارداد برقی كردن خط آهن گرمسار-اینچه برون دست پیدا كردند، قرار شد این پروژه از محل اعتبارات دولتی روسیه تأمین مالی شود و به همكاری در زمینهٔ مطالعه پروژه های زیرساختی بعدی كه از جانب راه آهن ایران پیشنهاد خواهند شد ادامه دهند.

1397/04/10
23:22:32
5.0 / 5
1586
تگهای خبر: ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما