معاون وزیر راه و شهرسازی:

منطقه یك آزادراه تهران شمال امسال تكمیل می گردد

منطقه یك آزادراه تهران شمال امسال تكمیل می گردد

هم پیما: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت ۹۱ درصدی منطقه یك و پیشرفت فیزیكی ۲۱ درصدی منطقه ۲ پروژه آزادراه تهران ـ شمال، از تكمیل قطعه یك این آزادراه در سال ۹۷ اطلاع داد.


به گزارش هم پیما به نقل از مهر، خیرالله خادمی در جریان بازدید رئیس مجلس و وزیر راه و شهرسازی از پروژه آزادراه تهران ـ شمال حدفاصل تهران تا شهرستانك، با اشاره به پیشرفت فیزیكی ۹۱ درصدی منطقه یك آزادراه تهران ـ شمال تصریح كرد: در ۹ درصد باقی مانده هم عملیات روسازی بتونی پروژه باید تكمیل شود؛ ضمن اینكه تأسیسات مكانیكی برقی این منطقه باید در داخل تونل های این قطعه نصب شود.
مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با اشاره به اینكه خوشبختانه عملیات روسازی منطقه یك آزادراه تهران ـ شمال كه آخرین مراحل فعالیت در بخش راهسازی این منطقه است، شروع شده، ادامه داد: علاوه بر این اجرای تأسیسات مكانیكی برقی هم به صورت همزمان در حال انجام می باشد كه امیدواریم طبق برنامه اعلام شده، ۹ درصد باقی مانده از اجرای پروژه منطقه یك آزادراه تهران ـ شمال تكمیل شود و در آینده نزدیك هم این منطقه به بهره برداری برسد.
وی درباره زمان تكمیل منطقه یك آزادراه تهران ـ شمال هم اظهار داشت: اساساً این منطقه از آزادراه در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد، اما با عنایت به سختی كار و تلاش ما برای ارتقاء ایمنی كار، مشخص نمی باشد این منطقه از آزادراه چه زمانی امسال به بهره برداری برسد.
خادمی اضافه كرد: تاكید ما رعایت تمام اصول ایمنی عبور و مرور و سپس بهره برداری از این منطقه است كه با حساسیت زیادی ادامه دارد.
مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت اجرای منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال حد فاصل شهرستانك تا پل زنگوله خاطرنشان كرد: خوشبختانه عملیات اجرای منطقه ۲ آزادراه به طول ۲۲ كیلومتر شروع شده و تابحال ۲۱ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است. مهمترین بخش این منطقه، تونل عریض و طویل البرز خواهد بود كه هم اكنون فقط كمتر از ۲۰۰ متر از اجرای این تونل باقی مانده است كه تا سه ماه آینده حفاری تونل به اتمام می رسد و امیدواریم تردد بین دو طرف كوه البرز با اجرای این تونل به راحتی امكان پذیر باشد.
وی با اشاره به اینكه ۲۰ دستگاه تونل كوچك و بزرگ در طول پروژه آزادراه تهران ـ شمال وجود دارد، اظهار داشت: خوشبختانه عملیات اجرایی تمام این تونل ها شروع شده است، اما برای اتصال این تونل ها به یكدیگر، نیاز به رفع مشكل معارضین ملكی داریم و باید املاك باقی مانده و ویلاهای در راه را خریداری كنیم؛ ازاین رو فرآیند تملك اراضی های این منطقه هم دنبال می گردد كه هم اكنون در حال انجام تفاهمات لازم با صاحبان آنها هستیم.
خادمی تصریح كرد: تمام عملیات فرآیند اجرای پروژه توسط مهندسان ایرانی انجام می گردد و بالغ بر ۴۰ پیمانكار و مشاور ایرانی در پروژه فعال هستند؛ البته دو پیمانكار این پروژه برای اجرای تونل بزرگ البرز و همینطور طراحی معماری و منظر پروژه آزادراه تهران ـ شمال خارجی هستند.

1397/04/04
15:09:43
5.0 / 5
1723
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما