معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

وجود بیش از ۴۰۰ هزار سپرده گذار صندوق یكم

وجود بیش از ۴۰۰ هزار سپرده گذار صندوق یكم

هم پیما: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شركت بازآفرینی شهری اظهار داشت: شرط خانه اولی برای دریافت تسهیلات در بافت فرسوده برداشته شده است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، هوشنگ عشایری امروز در هفتمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان همدان اظهار نمود: پس از دستور مقام معظم رهبری درباره رسیدگی به مساله مردم ساكن در بافت های فرسوده و سكونتگاه های حاشیه ای و غیررسمی، دولت مصوباتی را برای انجام فرمایشات ایشان تببین كرد كه منجر به شكل گیری اقدامات مناسبی در زمینه بافت های ناكارآمد شد.
وی خاطرنشان كرد: خوشبختانه جلسه شورای عالی پول و اعتبار تشكیل شد و كاهش نرخ سود تسهیلات بانكی در بافت فرسوده از ۸ درصد به ۶ درصد تقلیل پیدا كرده است و به همه بانكهای عامل ابلاغ خواهد گردید و سپرده گذاران می توانند تسهیلات را با سود شش درصد دریافت نمایند.
عشایری اضافه كرد: خصوصیت مهم صندوق پس انداز یكم این است كه افرادی كه از این تسهیلات در كشور استفاده می نمایند باید برای اولین بار مسكن خریداری كنند اما این محدودیت در بافت های ناكارآمد شهری برداشته شد و هر فردی كه سپرده گذاری كرده باشد امكان استفاده تسهیلات شش درصد خواهد داشت.
وی ادامه داد: خوشبختانه استان همدان یكی از استان هایی است كه سرعت و شتاب خوبی در جهت هم افزایی بین شهرها داشته است و به جهت پیگیری های استاندار همدان و سایر مسئولان پیشتاز در اجرای برنامه های بازآفرینی شهری است.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان كرد: ما در ارتقاء فضاهای آموزشی، بهداشتی، سبز و عمومی شهری تلاش می نماییم كه هر محله ای هدف بازآفرینی به میانگین محلات شهر خودش برسد.
عشایری ادامه داد: برنامه اقدام مشترك محلات باید با در نظر گرفتن ۳ مبحث فعالیت، نقش و سهم هر دستگاه هر ۱۵ روز یك بار تشكیل گردد و بعد در ستاد بازآفرینی استان به ما اعلام كنند تا ما مبتنی بر این برنامه، سهم این استان را از منابع ملی اختصاص دهیم و همینطور اقدامات در رابطه با این مورد را با استفاده از دولت پیگیری نماییم.
وی با اشاره به اینكه جریان صندوق یكم جریانی است كه مردم از آن استقبال ویژه كردند، اضافه كرد: كسانی كه از تسهیلات صندوق یكم استفاده می نمایند واقعا از افراد نیازمند هستند به طوریكه هم اكنون افزون بر ۴۰۰ هزار نفر سپرده گذار صندوق یكم در كشور وجود دارد.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینكه برنامه ای كه رئیس جمهور درباره عمران و نوسازی مطرح نمود، مبتنی بر سه اقدام بود، اظهار داشت: اولین اقدام حضور بخش خصوصی در نوسازی و بهسازی مسكن بود كه برپایه آن همه دستگاه های دولتی مكلف هستند اراضی مورد نیاز را در اختیار این بخش قرار دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو بخش دیگر برنامه رئیس جمهور درباره عمران و نوسازی، اظهار داشت: بخش دوم ارتقاء خدمات روبنایی و زیربنایی و بخش سوم هم مشاركت اجتماعی و عمومی مردم در بازآفرینی شهری است.
عشایری با اشاره به اینكه در گذشته رویكرد اجتماعی چندان مدنظر برنامه بازآفرینی شهر نبود اما امروز محله و مردم در برنامه بازآفرینی شهری نقش دارند، خاطرنشان كرد: از یك جوان تا یك فرد میانسال می توانند در بهبود شرایط محله و نوسازی آن مشاركت داشته باشند.1397/04/01
13:29:45
5.0 / 5
1626
تگهای خبر: بانك , جت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما