خدری: مردم بوشهر فكر می كنند هیزم توسعه سایر نقاط كشور شده اند

خدری: مردم بوشهر فكر می كنند هیزم توسعه سایر نقاط كشور شده اند

هم پیما: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت:. امروز مردم استان بوشهر اینگونه فكر می كنند كه هیزم توسعه سایر نقاط كشور می شوند اما خود در درون مشكلات غوطه ور هستند. به رغم درآمدهای میلیاردی از صنایع مختلف پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمراكات همچنان مردم دیارم نظاره گر رونق ناشی از اینگونه از درآمدها در نقاط دوردست بوده و خود در كمال ناباوری با تنگناهای اقتصادی، معیشتی و اشتغال دست و پنجه نرم می كنند.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا عبدالحمید خدری در نطق میان جلسه ای امروز ضمن تشكر از مردم كه روز جهانی قدس به روز اسلام و عرصه نمایش وحدت و انسجام و اتحاد مبدل ساختند بیان كرد: امروز می خواهم متفاوت سخن بگویم و از بوشهری سخن بگویم كه قلب تپنده اقتصاد كشور است. استانی در كنار آب های نیلگون خلیج همیشه فارس و با نقش برجسته ثروت آفرینی. این استان كه سابقه دیرین در حفظ امنیت و تمامیت ارضی كشور دارد پایگاه شكاری و دریایی اش در طول هشت سال دفاع مقدس كه گرداننده اقتصاد كشور بود و نفت در آن جریان داشت و بندر آن هشت سال بار همه مشكلات كشور را بر دوش كشید و مردمش در خط مقدم نبرد بودند این روزها حال خوشی ندارد.

وی در ادامه بیان كرد: متاسفانه باید بگویم مسئولین در كنج عافیت خود نشسته و به بوشهر صرفا بعنوان محل درآمدی برای خرج كردن در دیگر مناطق كشور نگاه می كنند و حتی توجه حداقلی به این استان ندارند. امروز مردم استان اینگونه فكر می كنند كه هیزم توسعه سایر نقاط كشور می شوند اما خود در درون مشكلات غوطه ور هستند. به رغم درآمدهای میلیاردی از صنایع مختلف پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمركات همچنان مردم دیارم نظاره گر رونق ناشی از اینگونه از درآمدها در نقاط دوردست بوده و خود در كمال ناباوری با تنگناهای اقتصادی، معیشتی و اشتغال دست و پنجه نرم می كنند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس ادامه داد: باید گفت بشكند دستانی كه نمك می خورند و نمكدان می شكنند متاسفم بگویم كه در كنار دریا نشسته ایم و در كمال شرمندگی منتظر رسیدن تانكرهای آب رسان برای تامین آب شرب هستیم. سخن گفتن از رنج ها و كمبودها و مشكلات كه در این روزها دشمنان قسم خورده تمام تلاش خویش را در بدبینی به نظام به كار بسته اند شاید آسان باشد اما به راستی چه كسانی برای برون رفت این چالش ها مسئول هستند؟ باید چاره اندیشی كنند.

وی خاطرنشان كرد: آیا دولت خبر دارد در استان بوشهر چه خبر است؟ در استان بوشهر علی رغم رشد صنعت جوانانش باید بیكار باشند و یا به سمت مشاغلی بروند كه قانون نویسان مركزنشین و از همه جا بی اطلاع آن را مغایر قانون ارزیابی می كنند.

وی با خطاب قرار دادن هیات رییسه مجلس بیان كرد: بنده به نمایندگی از مردم ایران تقاضا دارم تا طرحی تصویب كنید كه مردم مرزنشین و ساحل نشین زندگی آسوده داشته باشند. بیایید مصوب كنید تا بخشی از طرح های توسعه ای به استان های بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان برسد و این مناطق به جای درد خوابیدن لنج ها محصولات تولید شده را به بازارهای جهانی ببرند.
1397/03/22
15:21:43
5.0 / 5
1579
تگهای خبر: اشتغال , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما