دلایل افزایش قیمت مسكن

دلایل افزایش قیمت مسكن

هم پیما: دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن با اشاره به دلایل افزایش قیمت مسكن اظهار داشت: اگر می توانستیم به نحوی در بازار مسكن فعالیت نماییم كه ساخت و ساز، متناسب با نیاز جامعه صورت بگیرد بطور قطع امروز شاهد افزایش بیش از اندازه قیمت مسكن در بازار نبودیم.فرشید پورحاجت در گفت وگو با ایسنا در مورد عوامل اثرگذار افزایش قیمت مسكن اظهار نمود: در پنج سال قبل با ركودی در بازار مسكن مواجه بودیم و این مساله سبب شد تا قیمت مسكن در طول آن سال ها افزایش پیدا نكند اما بخشی از افزایش قیمت مسكن از سال قبل تا كنون به علت انباشت تورمی بوده كه در سال های قبل، خویش را در بازار مسكن نشان نداده بود.

وی با بیان این كه تورم بر روی قیمت مسكن مانند سایر كالاها، اثرگذار می باشد، اضافه كرد: این تورم در طول دوران ركود انباشته و خویش را در قیمت ها نشان نداده بود اما اكنون و در دوران رونق، انباشت تورم های دوران گذشته سبب افزایش قیمت مسكن شده است.

دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن خاطرنشان كرد: این كه با رشد قیمت ها در بازار مسكن مواجه شده ایم، بخشی از آن به علت نوسانات قیمت ارز و دلار است. همینطور ركود در صنعت ساختمان، عدم تمایل به ساخت و ساز مسكن و كاهش عرضه مسكن در بازار از دیگر عوامل افزایش قیمت مسكن هستند.

پورحاجت بیان كرد: اگر می توانستیم به نحوی در بازار مسكن فعالیت نماییم كه ساخت و ساز، مناسب با نیاز جامعه صورت بگیرد بطور قطع امروز شاهد افزایش بیش از اندازه قیمت مسكن در بازار نبودیم. اینكه تولید مسكن متناسب با نیاز بازار نیست، یكی از عوامل افزایش قیمت مسكن در بازار است.

وی ادامه داد: یكی دیگر از عواملی كه اكنون سبب تشدید قیمت ها در بازار مسكن شده است، منحرف شدن پول های سرگردان به سمت بازار مسكن می باشد زیرا با نوساناتی كه در بازار ارز به وجود آمد، بخشی از پول های سرگردان به سمت بازار مسكن روانه شدند و این مورد سبب افزایش قیمت مسكن شده است.

دبیر كانون سراسری انبوه سازان مسكن اظهار داشت: كمبود زمین در بازار مسكن هم از دیگر عوامل افزایش قیمت مسكن می باشد زیرا متناسب با تقاضایی كه برای ساخت و ساز وجود دارد، زمین برای واگذاری نیست و این مورد بر روی قیمت ها اثرگذار می باشد. همینطور مشاوران املاك هم در این تلاطم قیمت ها بسیار نقش آفرینی كرده اند و در افزایش قیمت مسكن در بازار اثرگذار بوده اند.
1397/03/19
21:48:22
5.0 / 5
1408
تگهای خبر: ارز , بازار , جت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما