آغاز ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی

آغاز ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی

هم پیما: رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام مرحله اول متقاضیان مشاغل خانگی در هشت استان در الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اطلاع داد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، مهناز امامدادی در مورد طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی به تشریح فرایند انجام این طرح پرداخت و اظهار داشت: این طرح در سه فاز انجام می گردد كه فاز اول، بررسی و شناسایی مزیت ها و توانمندی های مناطق‎، فاز دوم توانمندسازی متقاضیان و فاز سوم و نهایی اتصال به بازار است.

وی ادامه داد: تمامی مراحل فاز اول به صورت كامل انجام شده و در اجرای فازهای دوم و سوم، پیشرفت هایی صورت گرفته و بخش های اصلی كار انجام شده است.

این مسئول افزود: با عنایت به اینكه سایت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای امكان ارتباط مستقیم با متقاضیان و راهنمایی، آموزش، مشاوره و استعدادسنجی آنها توسط جهاد دانشگاهی به نشانی
www. Inhb.ir به راه افتاده است، امیدواریم با راه اندازی این سامانه مرحله توانمندسازی متقاضیان با سرعت بیشتری صورت گیرد.

امامدادی افزود: خوشبختانه در مورد فاز سوم و مرحله اتصال به بازار ارتباطات و تعاملات خوبی با برندها و اشخاص فعال در عرصه فروش مشاغل خانگی برقرار شده است كه با قوی تر كردن این تعاملات، اتصال تولیدات متقاضیان مشاغل خانگی و فعالان كسب وكار خانگی با برندهای معروف و بازار فروش، شاهد رشد كمی و كیفی محصولات مشاغل خانگی در همه عرصه ها بخصوص در بحث بسته بندی و شیوه عرضه محصولات كه یكی از مسائل و مشكلات اصلی مشاغل خانگی است، باشیم.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون در مورد مزیت این طرح نسبت به طرح های قبلی اظهار داشت: نخست در طرح های قبلی كه انجام می شد، عرضه خدمات صرفاً به افراد رجوع كننده صورت می گرفت، ولی در این طرح به این شكل است ما به سراغ متقاضیان رفتیم و منتظر نماندیم تا به سراغ ما بیایند. جهاد دانشگاهی بعنوان عامل اجرایی طرح با رصد كارآفرینان، بنگاه ها و اشخاص اثربخش و تأثیرگذار در حوزه مشاغل خانگی، آنها را شناسایی كرده و به همكاری هرچه بهتر در طرح ترغیب كرد.

وی اضافه كرد: در طرح های قبلی با رجوع افراد، اطلاعات آنها بر مبنای خوداظهاری در سیستم ثبت و بر مبنای اطلاعات و طرح های وارد شده در سیستم بررسی انجام می شد اما در طرح نوین مشاغل خانگی، بررسی های تخصصی صورت گرفته، توان و استعداد اشخاص سنجیده می گردد و بر مبنای آن و طبق نظر متخصصین، در صورت نیاز آموزش های لازم عرضه می گردد.

امامدادی خاطرنشان كرد: منظور از آموزش، آموزش های كوتاه مدت است، اشخاصی كه به ستاد رجوع می كنند، مهارت هایی دارند و نیازمند آموزش های تكمیلی هستند (مانند آموزش های كارآفرینی، شناخت بازار، مسائل مالی و غیره) كه با تكمیل مهارت های متقاضیان و آموزش آنها امكان موفقیت آنها در فاز اتصال به بازار بیشتر خواهد بود.

او خاطرنشان كرد: خیلی اشخاص تمایل به فعالیت انفرادی دارند كه در این طرح هدایت و راهنمایی آنها را به سمت فعالیت های پشتیبانی و شبكه ای در دستور كار داریم، ضمن اینكه با شناسایی اشخاص اثرگذار، ارتباط مفیدی میان آنها و متقاضیان كسب وكار مشاغل خانگی برقرار می گردد.

امامدادی خاطرنشان كرد: امیدواریم با اجرای این الگوی نوین، حلقه های مفقوده شناسایی شده و با تیم سازی و شبكه سازی لازم، سبب افزایش كمی و كیفی محصولات عرضه شده در بازار توسط برندهای مطرح بشویم.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی در مورد فرایند فراخوان طرح نوین الگوی مشاغل خانگی اظهار داشت: این طرح در هشت استان به صورت پایلوت و در قالب فراخوان توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی اجرا می گردد.

وی تصریح كرد: علاقه مندان و متقاضیان با ورود به سامانه طرح نوین الگوی مشاغل خانگی و مطالعه شرایط، ثبت نام كرده و از مهارت های آموزشی و مشاوره و سایر پشتیبانی های لازم بهره مند می شوند.

امامدادی در مورد محدودیت زمانی برای فراخوان ثبت نام اعلام نمود: فعلاً محدودیت زمانی وجود ندارد، ولی اساساً می بایست زمان خاصی را در نظر بگیریم زیرا می خواهیم میزان اثربخشی این طرح محك زده شود.

او افزود: با عنایت به اینكه ابتدای كار است، محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده اما با پیشرفت كار و به تناسب میزان استقبال، ظرفیت و امكاناتی كه جهاد دانشگاهی خواهد داشت، زمان مشخصی در نظرخواهیم گرفت.

این مسئول بیان كرد: امیدوارم جهاد دانشگاهی و پشتیبانان به روشی عمل كنند كه شاهد استمرار این طرح و تولید محصولات مشاغل خانگی باكیفیت خوب و آبرومندانه در بازارهای داخلی و خارجی باشیم.
1397/03/17
21:27:47
5.0 / 5
1983
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما