آغاز پروازهای برنامه ای ایران – ازبكستان از ماه آینده

آغاز پروازهای برنامه ای ایران – ازبكستان از ماه آینده

هم پیما: سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار نمود كه در جریان سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به ازبكستان توافق هایی برای آغاز پروازهای برنامه ای میان دو كشور نهایی شده است.


رضا جعفرزاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در جریان سفری كه عباس آخوندی به ازبكستان داشت دو طرف در حوزه مسائل هوانوردی و صنعت هوایی مذاكراتی داشتند و بنا شد كه همكاری های دوجانبه در این حوزه افزایش پیدا كند.

به گفته وی در جریان ملاقاتی كه مقامات ایرانی با رییس سازمان هواپیمایی ازبكستان داشتند صحبت هایی در خصوص عرضه برخی تسهیلات برای افزایش تقاضای سفر هوایی انجام شد كه خوشبختانه نتایج مثبتی هم به همراه داشت.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری با بیان این كه دو طرف برای تسهیل فرآیند صدور ویزا توافقاتی انجام دادند، خاطرنشان كرد: در صورت اجرایی شدن این مورد می توان همكاری های اقتصادی و جابه جایی گردشگران را در دستور كار قرار داد و با عنایت به آمادگی فنی برای برقراری پروازهای مستقیم، مذاكراتی هم در این زمینه صورت گرفت.

جعفرزاده ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته ظرف یك ماه آینده مقدمات لازم برای برقراری پروازهای مستقیم میان ایران و ازبكستان اجرایی خواهد شد. همینطور با دعوت رسمی مقامات ایرانی رییس و هیات مدیره هواپیمایی كشوری ازبكستان در نمایشگاه هوایی كیش حضور داشته و مذاكرات خود با طرف ایرانی را در این زمینه ادامه خواهند داد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برقراری پروازهای مستقیم با كشورهای همسایه یكی از اصلی ترین اولویت های صنعت هوایی ایران در طول سال های گذشته بوده كه البته اصلی ترین مانع بر سر اجرای آن دشواری فرآیند صدور ویزاست.

چندی قبل مقامات فرودگاه گرگان هم اعلام نمودند كه با وجود فراهم بودن مقدمات لازم برای انجام پروازهای مستقیم، صدور ویزا مانعی برای اجرایی شدن این مورد شده است.

كشورهایی مثل تركیه و ارمنستان كه صدور ویزا در آنها الزامی نیست در طول هفته تعداد قابل توجهی پرواز مستقیم با ایران دارند و از این طریق سالانه چندصد هزار توریست ایرانی به این كشورها سفر می كنند.

طبق برآورد وزارت راه و شهرسازی مسافران ایرانی سالانه چهار میلیارد دلار برای خرید بلیت از ایرلاین های خارجی هزینه می كنند.
1397/03/13
19:42:23
5.0 / 5
1848
تگهای خبر: پرواز , سفر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما