معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بلاتكلیفی ۱۲۰ هزار واحد مسكن مهر در شهرهای جدید

بلاتكلیفی ۱۲۰ هزار واحد مسكن مهر در شهرهای جدید

هم پیما: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: ۶۰ هزار واحد مسكن مهرِ آماده افتتاح در این شهرها به علت مشكلات تحویل مالكان نشده و ۶۰ هزار واحد بدون متقاضی هم روی دست پیمانكاران مانده است.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی درباره آخرین وضعیت پروژه های مسكن مهر شهرهای جدید بیان كرد: هم اكنون حدود ۸۸ هزار واحد از سایت مسكن مهر شهرهای جدید در سطح كشور باقی مانده كه برخی دارای مشكلات عدیده ای با پیمانكاران طرح هستند.
طاهرخانی با تاكید بر اینكه از زمان آغاز طرح تا كنون ۶۰ هزار واحد از مساكن شهرهای جدید افتتاح ولی به علت برخی مشكلات هنوز به متقاضیان تحویل داده نشده اند، اظهار داشت: این در شرایطی است كه تعداد ۶۰ هزار واحد فاقد متقاضی هم در شهرهای جدید وجود دارد كه باید مورد توجه قرار گرفته و تعیین تكلیف شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینكه افتتاح یكصد مدرسه امسال در شهرهای جدید ضروری می باشد اظهار داشت: هم اكنون عملیات ساخت ۹۵ مدرسه در شهرهای جدید سطح كشور در حال انجام می باشد كه باید هرچه سریعتر اتمام و به بهره برداری برسد.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به لزوم كمك تمامی دستگاه ها برای تأمین خدمات زیربنایی در شهرهای جدید تصریح كرد: به تصور من گسترش و توسعه مراكز محله و پارك های علم و فناوری در سطح شهرها دارای تأثیرات بسیار خوبی برای كیفیت زندگی و بهبود شرایط برای شهروندان هستند كه هم اكنون شهرهای جدید بهارستان و پرند این زمینه را خواهند داشت.
این مقام مسئول ساخت نمایشگاه دائمی صنعت ساختمان در شهر جدید پرند را گزینه بسیار خوبی برای پررنگ شدن نقش این شهر جدید در اطراف كلان شهر تهران دانست و اضافه كرد: ما بطور قطع در مسیر توسعه شهرهای جدید باید وارد حوزه های تأمین مالی جدید شده و روش های گذشته را كنار بگذاریم.
طاهرخانی با تاكید بر ضرورت بازنگری جدید در رویكردهای اقتصادی و زیست محیط شهرهای جدید در این دوره بیان كرد: بطور قطع خلاقیت و نوآوری اصل ویژه ای در تأمین مالی و نحوه پیشبرد پروژه ها خواهد بود كه باید در دوره جدید فعالیت ها به آن توجه گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه های شاخص این شركت در شهرهای جدید طی سال ۹۷ بیان كرد: بطور قطع باید با مدنظر قرار دادن این پروژه ها در سال جدید، در صورت ضرورت به اصلاح آن ها پرداخته و همینطور نظارت كامل را در فرآیند اجرای آن ها داشته باشیم.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود با تاكید بر اینكه مسیر سال های آتی این شهرها باید امروز و به كمك طرح های شاخص مشخص شود اظهار داشت: به عقیده من خلاقیت و نوآوری اصل ویژه ای در تأمین مالی و نحوه پیشبرد پروژه ها خواهد بود كه باید در سال جدید به این مطلب هم توجه گردد.
طاهرخانی همینطور با تاكید بر اهمیت توجه به موضوعات اجتماعی و فرهنگی در فرآیند توسعه ای شهرهای جدید بیان كرد: بطور قطع عدم توجه به این موارد، مسائل پیچیده ای را با خود به همراه خواهد داشت.
وی در ادامه توجه به شفافیت مالی و استانداردسازی در شركت های عمران تمامی شهرهای جدید را امری مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: ما همینطور باید به مسئله تهاتر بعنوان یكی از رویكردهای اصلی شركت عمران شهرهای جدید هم توجه كرده و این اقدام را تنها در اراضی آماده سازی شده و در چارچوب دقیق به انجام برسانیم.

1397/03/07
14:01:39
5.0 / 5
1665
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما