معاون وزیر راه؛

ترافیك آزادراه های غرب و جنوب با ساخت پل شازند كاسته می شود

ترافیك آزادراه های غرب و جنوب با ساخت پل شازند كاسته می شود

هم پیما: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل از آغاز عملیات اجرایی پل تقاطع شازند در ابتدای آزادراه اراك ـ خرم آباد با هدف انتقال ترافیك جنوب كشور به كنارگذر اراك اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، خیرالله خادمی ضمن اعلام این خبر اضافه كرد: علی رغم محدودیت هایی كه در منابع و بودجه احداث زیرساخت ها وجود دارد، دولت با همكاری بخش خصوصی توانسته است اقدامات مهمی در زمینه توسعه شبكه آزادراهی كشور انجام دهد.
وی اضافه كرد: برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی و شركت ساخت وتوسعه در سال ۹۷ در جهت توسعه شبكه آزادراهی كشور قرار گرفته است كه در همین راستا با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آزادراه كنارگذر شمالی اراك شروع شد.
معاون وزیر راه وشهرسازی با تاكید بر همكاری دولت و بخش خصوصی در احداث این آزادراه تصریح كرد: آزادراه كنارگذر شمالی اراك با مشاركت ۷۰ درصدی بخش خصوصی و ۳۰ درصدی دولت احداث خواهد شد و هزینه ساخت آن ۳۶۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
خادمی طول این آزادراه را ۶۵ كیلومتر اعلام و عنوان كرد: این آزادراه حدفاصل مالك آباد تا سه راهی شازند در ۶ خط عبوری طراحی شده و ۳۶ ماه دوره مطالعات اولیه آن به طول انجامیده است كه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته احداث آن ظرف مدت سه سال به اتمام می رسد.
وی تصریح كرد: طبق مطالعات انجام شده حجم ترافیك روزانه در سال اول بهره برداری ۱۲ هزار و ۹۱۶ وسیله نقلیه محاسبه شده است.
آغاز عملیات اجرای تقاطع شازند در آزادراه اراك ـ خرم آباد
معاون وزیر راه وشهرسازی همینطور از آغاز عملیات اجرایی پل تقاطع شازند در ابتدای آزادراه اراك ـ خرم آباد است اطلاع داد و اظهار داشت: با احداث این تقاطع ترافیك جنوب كشور به آزادراه كنارگذر شمالی اراك منتقل می گردد و باعث كاهش آلودگی های زیست محیطی خواهد شد.
خادمی شهر اراك را یكی از قطب های صنعتی كشور دانست و اظهار داشت: احداث این تقاطع از نظر رعایت اصول پدافند غیرعامل در استان و هدایت ترافیك به سمت كنارگذر شمالی اراك بسیار حائز اهمیت است.

1397/02/26
15:56:26
5.0 / 5
1693
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما