تردید 2 شركت بزرگ حمل و نقل دریایی برای تعامل با ایران بعد از خروج آمریكا از برجام

تردید 2 شركت بزرگ حمل و نقل دریایی برای تعامل با ایران بعد از خروج آمریكا از برجام

هم پیما: دو شركت بزرگ حمل و نقل دریایی در دنیا اعلام نمودند كه بعد از خروج آمریكا از توافق هسته ای همكاری های خود با ایران را مورد بازبینی قرار می دهند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مائرسك لاین و ام اس سی دو شركت بزرگ حمل و نقل دریایی دنیا اعلام كردند: بعد از خروج آمریكا از توافق هسته ای با ایران در حال بازبینی خدمات، عملیات ها و روابط تجاری خود با ایران هستند تا ببینند آیا این تعاملات تحت تاثیر این اقدام قرار می گیرد یا نه و طبق چارچوب زمانی تعیین شده از جانب دولت آمریكا عمل خواهند كرد.

شركت ام اس سی كه مقر آن در سوئیس قرار دارد، خدمات خویش را در سال های بین 2012 تا 2014 متوقف كرد و زمانی كه این خدمات از سر گرفته شد، این شركت حمل و نقل از یك كشتیرانی كوچك منطقه ای دیگر بعنوان یك فرد ثالث برای انجام نقل و انتقالات دریایی میان ایران و ام اس سی در یك بندر در امارات متحده عربی بهره برد.

یك منبع مطلع اظهار داشت كه شركت ام اس سی هم اكنون رزرو محموله های خاص كه ممكن است تحت تاثیر تحریم های آمریكا قرار گیرد را متوقف كرده است.

وزارت خزانه داری آمریكا بعد از خروج این كشور از توافق هسته ای اعلام نمود كه واشنگتن در حال اعمال تحریم هایی ضد فروش مستقیم یا غیرمستقیم، تامین یا انتقال فلزاتی همچون آلمینیوم، استیل، ذغال سنگ و نرم افزار در رابطه با فرآیندهای صنعتی به ایران است.

همچنین شركت دانماركی مائرسك لاین، به صورت جداگانه اعلام نمود كه قبول محموله های خاص كه در لیست وزارت خزانه داری آمریكا هستند را متوقف كرده است. این شركت تصریح كرد كه حضورش در ایران محدود خواهد بود و تاثیر این تحولات اخیر بر فعالیت هایش را مورد بررسی قرار خواهد داد.

به گزارش رویترز، ایران برای واردات و به علاوه فروش كالاهای صادراتی خود به غیر از نفت نیازمند حمل و نقل دریایی است و برای انجام این كار پیش از رفع تحریم ها به واسطه اجرای توافق هسته ای در سال 2016 با مشكلات فراوانی روبرو بود.

آمریكا علاوه بر این می خواهد تحریم های مربوط به بیمه و بیمه مجدد را ضد ایران اعمال نماید كه در گذشته یك چالش دیگر برای ایران محسوب می شد. تمامی كشتی ها برای انجام سفرهای دریایی خود نیازمند پوشش های بیمه مختلف هستند.
1397/02/22
19:26:05
5.0 / 5
2026
تگهای خبر: خدمات , شركت , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما