سازمان بنادر گزارش نهایی از سانچی را اعلام كرد

تغییر مسیر كشتی چینی علت اصلی حادثه سانچی بود

تغییر مسیر كشتی چینی علت اصلی حادثه سانچی بود

هم پیما: به گزارش ایسنا، سازمان بنادر و دریانوردی بعد از چند ماه بررسی علت اصلی حادثه به وجود آمده برای كشتی سانچی را تغییر مسیر كشتی فله بر چینی اعلام نمود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، نادر پسنده- مدیركل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی- در نشست خبری در تشریح گزارش نهایی سانحه سانچی اعلام نمود كه بعد از بررسی های طولانی مدت سرانجام كشورهایی كه در بررسی این حادثه حضور دارند، در نهایت برای عرضه علت نهایی حادثه به دو گروه تقسیم شده اند. در این رابطه ایران به همراه پاناما و بنگلادش به این نظریه رسیده اند كه علت اصلی این حادثه تغییر مسیر كشتی فله بر چینی كریستال ۱۵ دقیقه پیش از حادثه بوده است.
این مقام سازمان بنادر همینطور اعلام نمود كه كشورهای چین و هنگ كنگ بعنوان دیگر كشورهای حاضر در بررسی این حادثه معتقدند كه كشتی سانچی در این اتفاق بعنوان كشتی راه دهنده حضور داشته كه باید پیش از برخورد با كشتی چینی تغییر مسیر می داده و در این زمینه كشتی كریستال مقصر نیست.
بر اساس گزارش سازمان بنادر دو طرف روی این مورد هم تاكید دارند كه هر دو كشتی سانچی و كریستال نتوانسته اند به چند بند از قانون كنوانسیون جلوگیری از تصادف دریایی پایبند باشند و مواردی همچون اجبار دیده بانی كامل از جانب دو طرف و ارزیابی دقیق از شرایط حادثه مسائلی بوده كه هیچ یك از دو كشتی حاضر در این سانحه نتوانسته اند آن را اجرایی كنند.1397/02/15
13:14:40
5.0 / 5
2686
تگهای خبر: حادثه , سانچی , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما