كارشناس حوزه كار مطرح كرد

مردم جنس مرغوب ایرانی را می خرند

مردم جنس مرغوب ایرانی را می خرند

هم پیما: كارشناس حوزه كار معتقد می باشد برای حمایت واقعی از تولید داخلی، باید برروی بهبود اخلاق كسب و كار در حوزه كارآفرینی متمركز شویم.علی اكبر لبافی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در ارتباط با پشتیبانی از كالای ایرانی سه ضلع وجود دارد كه باید این سه ضلع را همسو با هم تقویت نماییم. اول بحث تولید است كه در این حوزه بهبود وضعیت تولید، افزایش كیفیت، كاهش قیمت تمام شده و بهبود اخلاق كسب و كار را داریم كه برای پشتیبانی از كالای ایرانی باید در كشور اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: مساله بعدی در حوزه مصرف است كه باید اعتماد به تولید داخلی و كاهش قیمت تمام شده تولید شود و بعد از آن حمایتهای دولت می باشد كه می تواند در قالب پشتیبانی از تولید صورت گیرد.

این كارشناس حوزه كار با اشاره به نام گذاری سال ۹۷ بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار داشت: مقام معظم رهبری سالهای متمادی است كه مباحث اقتصادی را در قالب شعار سال مطرح می كنند و بر اجرای آن تاكید دارند و فرمایشات ایشان برگرفته از نظرات كارشناسان اقتصادی ارشد كشور است منتها نكته حایز اهمیت این است كه امسال باید نسبت به سال قبل به مسایل اقتصادی ویژه تر توجه نماییم.

لبافی حلقه مفقوده رسیدن به حمایت واقعی از تولید را در بحث اجرا دانست و اظهار داشت: امروز كسی نیست كه موانع اقتصادی، تولید یا كسب و كار و راهكارهای آن را نداند. ازاین رو دست اندركاران اقتصادی به خوبی راهكارهای پیشنهاد شده برای اجرا را می دانند، منتها اشكال كار در لایه های پایین اجراست كه اعتمادی به اجرا نداریم، در حالیكه این اعتماد باید برگردد و همه به این باور برسیم كه هم افزایی تولید نماییم و تولیدكننده تولیدات خوب و كیفی و با قیمت پایین عرضه كند.

او تولید خوب و مرغوب را نیازمند حمایت دولت و حاكمیت دانست و اضافه كرد: دولت در بحث كاهش هزینه های مالیاتی، بیمه ای، عوارض، حامل های انرژی و تسهیلات ارزان می تواند نیروی كار را توانمند و قدرت خرید او را تقویت كند تا بتواند جنس ایرانی بخرد و قیمت ها هم بیش از آن افزایش نیابد كه این امر امكان رقابت در بازارهای داخلی و خارجی را فراهم می كند.

به اعتقاد این كارشناس اقتصادی، برای حمایت واقعی از تولید باید روی بهبود اخلاق كسب و كار در حوزه كارآفرینی متمركز شویم.

وی با اشاره به اینكه حاكمیت باید حمایت لازم و عملیاتی از خود نشان بدهد، اظهار داشت: مردم هم باید بدانند كه همه در یك كشتی نشسته ایم و هر بحرانی كه در اقتصاد تولید شود و اقتصاد كشور را متلاطم كند به زیان همه است بنابراین باید در كنار هم باشیم تا اوضاع اقتصادی بهبود یابد.

لبافی سفارش كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث ارتقای تولید و عوامل آن، بهبود وضع كیفیت، بالا بردن استانداردها و كاهش قیمت تمام شده بسته عرضه و اعلام نماید كه در این زمینه چه اقدامی انجام خواهد داد؛ وزارت كار هم در بحث وجدان كاری، صداقت در كار و توسعه تفكر كارآفرینی برنامه اجرایی و عملیاتی بدهد.

این كارشناس حوزه كار از صدا و سیما خواست با استفاده از كانالهایی تولید ایرانی را معرفی و تبلیغ كند و هزینه ها را به حداقل ممكن برساند.

وی در انتها با اشاره به اینكه مردم جنس خوب و مرغوب ایرانی را خریداری می كنند، اظهار داشت: مشاركت جدی مردم، دولت و كارآفرینان می تواند بهبود تولید داخل را به دنبال داشته باشد.
تقویت تولید و مصرف كالای ایرانی همچون اهداف نام گذاری شعار امسال است و نهادینه كردن فرهنگ خرید و مصرف كالای ایرانی علاوه بر حفظ اشتغال موجود، از تعطیلی كارخانه ها، ریزش نیروهای كار و افزایش بیكاری جلوگیری كرده و زمینه تقویت تولید ملی و رونق بازار كار را فراهم می كند.
تولید محور اشتغال، كاهش فقر و رونق اقتصاد است و به شرط داشتن كیفیت، رقابت پذیری و بهره وری، با اقبال عمومی مواجه خواهد شد.1397/01/25
22:41:05
5.0 / 5
2118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما