، حمایت از كالای ایرانی،

اصلاح برخی سیاست ها در پشتیبانی از كالای ایرانی

اصلاح برخی سیاست ها در پشتیبانی از كالای ایرانی

هم پیما: یك مقام مسئول كارگری می گوید به منظور تشویق مردم به خرید و مصرف كالای ایرانی باید قدرت خرید آنها تقویت شود.او تاكید دارد كه پشتیبانی از كالای ایرانی نیازمند اصلاح برخی سیاستها است.علی خدایی ـ در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی نامگذاری شعار سال ۱۳۹۷ با عنوان "حمایت از كالای ایرانی" اظهار داشت: نخستین حركتی كه ما را به مصرف كالای داخلی می رساند، فرهنگسازی عمومی است و بعد از آن باید شرایط تولیدات داخل تسهیل شود.

وی اضافه كرد: یكی از مهمترین پیش نیازها برای پشتیبانی از تولید داخل و تشویق مصرف كننده داخلی به خرید كالای ایرانی، جلوگیری از واردات بی رویه كالا و قاچاق كالا است.

این مقام مسئول كارگری اصلاح سیستم بانكی را همچون سیاستگذاری هایی دانست كه باید از جانب دولت دنبال شود و اظهار داشت: پشتیبانی از كالای ایرانی باید از تمام مسئولان و قوا شروع شود و در تمام وزارتخانه های اقتصادی دولت بخصوص صنعت، معدن و تجارت اتفاق بیفتد و سازمان برنامه و بودجه می تواند این روند را اصلاح كند.

به اعتقاد خدایی، بودجه سال ۱۳۹۷ با نامگذاری شعار امسال سازگار نیست و بودجه عمرانی پیش بینی شده توسط دولت هم به هیچ وجه تحریك كننده شعار سال ۱۳۹۷ نیست.

عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار تقویت قدرت خرید مردم را موثرترین راه خرید و پشتیبانی از كالای ایرانی دانست و اظهار داشت: با افزایش دستمزد مناسب می توان قدرت خرید مردم را تقویت كرد تا بتوانند كالای داخلی را خریداری و از آن استفاده كنند و به سراغ مصرف كالای خارجی نروند.

وی در انتها تصریح كرد: به منظور فرهنگسازی برای حمایت و خرید كالای داخلی، مسئولان باید عملا در این زمینه پیشقدم شوند و از حركتهای شعاری و غیر واقعی در این خصوص فاصله بگیریم.

نامگذاری سال ۱۳۹۷ بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی از جانب مقام معظم رهبری به منظور تقویت تولید داخلی و تشویق مصرف كننده به خرید كالای ایرانی است.

نهادینه كردن فرهنگ خرید كالای ایرانی و مصرف تولید داخلی ضمن حفظ اشتغال موجود از تعطیلی كارخانه ها، ریزش نیروهای كار و بیكاری جلوگیری كرده و زمینه تقویت و تولید ملی و رونق بازار كار را فراهم می كند؛ در حالیكه مصرف كالای خارجی، گسترش قاچاق از مبادی ورودی، بیكاری چند میلیون نفری جوانان كشور، تعطیلی كارخانه ها، بروز ناهنجاری های اخلاقی و آسیبهای اجتماعی، نارضایتی در جامعه و ركود اقتصادی را به دنبال دارد.
1397/01/19
18:22:37
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما