، اولویتهای اقتصاد در سال ۹۷،

احیای كارخانه های تولیدی مهمترین اولویت سال ۹۷

احیای كارخانه های تولیدی مهمترین اولویت سال ۹۷

هم پیما: رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران، اصلاح و ساماندهی قراردادهای كار و احیای بنگاه های تولیدی را مهمترین اولویت سال ۹۷ عنوان نمود.غلامرضا عباسی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هر سال به تعداد بیكاران كشور افزوده می گردد و اگر از سیاست گذاری درستی تبعیت نكنیم، جامعه و اقتصاد كشور متضرر می گردد. در كنار تولید شغل باید به حفظ اشتغال موجود توجه كرد و مراقب بود تا شاغلان هم صدمه نبینند.

وی ادامه داد: نمی توانیم انرژی را گران بفروشیم تا شغل تولید نماییم. دولت باید درآمدهای دیگری را برای تولید اشتغال جست وجو كند و برای شغل بودجه در نظر بگیرد. اگر بودجه های عمرانی زیاد شود، بطور قطع اشتغالزایی مورد نظر هم محقق می گردد.

رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با اشاره به اجرای طرح های مختلف اشتغال در سال گذشته، اظهار داشت: وزارت كار طرح های متعددی را برای تحقق اهداف اشتغال دولت در دستور كار قرار داده است كه طرح اشتغال فراگیر، روستا تعاون و كارورزی همچون آن هاست ولی این طرح ها برای عملیاتی كردن به برنامه ریزی و اعتبار مناسب نیاز دارد.

عباسی تولید اشتغال بدون تزریق منابع را ممكن ندانست و در عین حال بر ضرورت نظارت و مدیریت بهینه منابع اشتغال تصریح كرد.

این مقام ارشد كارگری احیای كارخانه های تولیدی را مهمترین اولویت سال ۹۷ دانست و تصریح كرد: متاسفانه سال قبل با تعطیلی كارگاه ها و بنگاه ها مواجه بودیم و به نظر می رسد كه امسال هم این نگرانی وجود داشته باشد. هم اكنون خیلی از تولیدات برروی دست بنگاه ها باقی مانده و خطر ورشكستگی و تعدیل، كارخانه ها و نیروهای كار را تهدید می كند.

وی در انتها بر ضرورت اصلاح قراردادهای كار تصریح كرد و اظهار داشت: در صورتی كه تبصره دو ماده ۷ قانون كار، بهسازی و اصلاح شود و وزارت كار به شكل سه جانبه تعریف مشاغل دائم و غیر دائم را در دستور كار قرار بدهد، خیلی از قراردادهای كار ساماندهی می شوند.

بر اساس تبصره یك ماده ۷ قانون كار، حداكثر مدت موقت برای كارهایی كه طبیعت آن ها جنبه غیرمستمر دارد، باید توسط وزارت كار مشخص شود و به تصویب هیات وزیران برسد.

مقامات كارگری همواره از وزارت كار خواسته اند كه آیین نامه تبصره یك ماده ۷ قانون كار را به جهت شفاف سازی و تفكیك مشاغل دائم از موقت، تدوین كند.

در سال قبل معاونت روابط كار سلسه نشستهایی را به منظور بررسی این تبصره و تهیه آیین نامه مربوطه برگزار و طرح هایی را پیشنهاد كرد.
1397/01/18
15:49:09
5.0 / 5
1747
تگهای خبر: اشتغال , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما