پارسایی خبر داد

پرونده سقوط هواپیمای ATR روی میز كمیسیون اصل ۹۰

پرونده سقوط هواپیمای ATR روی میز كمیسیون اصل ۹۰

هم پیما: عضو كمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اینكه قصور در سقوط هواپیمای ATR روشن است، اظهار داشت كه این كمیسیون وارد بررسی مبحث سقوط این هواپیما خواهد شد.بهرام پارسایی در گفت وگو با ایسنا ادعا كرد: برای كارشناسان روشن است كه سانحه سقوط هواپیما می توانست اتفاق نیفتد اگر قدری دلسوزی، نظارت و جدیت در كار وجود داشت این اتفاق نمی افتاد. این مورد در بخش هواپیمایی به وزرات راه و در بحث شركت آسمان به وزارت رفاه مربوط است.

وی اضافه كرد: متاسفانه كسی در كشور مسئولیت این حوادث را به عهده نمی گیرد. این موضوعات چند روزی بحث داغ محافل می گردد و بعد به فراموشی سپرده می گردد. ما باید این روند را اصلاح نماییم و مدیران و وزرا باید مسئولیت پذیر باشند و به حرمت جریحه دارد كردن احساس مردم و كسانی كه جان خویش را از دست داده اند از مسئولیت كنار بروند و نشان دهند كه دلسوز مردم هستند و دغدغه آنها را دارند.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: اطلاعاتی كه از هواپیمای ATR و مشكلات قبلی آن وجود دارد و همینطور مدت زمان كاركردش مشخص است كه نباید پرواز می كرد و خلبان نباید چنین ریسك بزرگی را انجام می داد.

وی ادامه داد: سیستم هایی در هواپیماهای امروزی وجود دارد كه فاصله اش را از زمین اعلام می كند و نزدیك شدن به زمین را هم اخطار می دهد اما برخی هواپیماها این سیستم را ندارند و این به مسائل مختلف و سیاست هایی برمی گردد كه تابحال اتخاذ شده است. مدتی شاهد بودیم كه عده ای به خرید هواپیما می تاختند و می گفتند كه این خرید به نفع مردم نیست درحالی كه در حادثه اخیر شاهد بودیم مردم عادی در سقوط هواپیما كشته شدند.

عضو كمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: دولت تا حدی برای نوسازی ناوگان هوایی اقدام نمود ولی كارشكنی هایی صورت گرفت و چوب لای چرخ دولت گذاشتند؛ در ادامه هم تحریم های داخلی و موضع گیری ها سبب تشدید تحریم های خارجی شد كه دولت نتواند كار را به خوبی پیش ببرد. متاسفانه برخی صداها در داخل كشور با مخالفین برجام در خارج هم صدا است.

وی با تاكید بر اینكه نباید اجازه پرواز هواپیما با ریسك بالا داده شود، ادعا كرد: سازمان هواپیمایی و به احتمال زیاد فرودگاه ها كه زیرمجموعه وزارت راه است و هواپیمایی آسمان كه زیرمجموعه وزارت رفاه است در این مورد قصور داشتند.

پارسایی با اشاره به اینكه كمیسیون اصل ۹۰ این مورد را بررسی می كند، اظهار داشت: در عین حال ما نیازمند تحول در سیاست های مدیریتی كشور هستیم و تا آن زمان فعالیت ها چندان نتیجه بخش نخواهد بود.

عضو كمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: امیدوارم با عنایت به نامه ای كه نمایندگان به رئیس جمهور عرضه كردند این مورد جدی گرفته شود و وزرای مربوطه استعفا دهند؛ چون كه مجلس وارد بررسی استیضاح آنها شده و بهتر است پیش از طرح استیضاح، شاهد استعفای وزرا باشیم.
1396/12/05
21:00:32
5.0 / 5
2433
تگهای خبر: پرواز , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما