فرمانده هوانیروز ارتش اعلام كرد

انتقال اجساد با بالگرد درصورت مساعد شدن هوا

انتقال اجساد با بالگرد درصورت مساعد شدن هوا

هم پیما: فرمانده هوانیروز ارتش اظهار داشت: درصورت مساعد شدن هوا بوسیله بالگردهای ارتش با تمام توان برای انتقال اجساد اقدام خواهد شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی اضافه كرد: از همان لحظاتی كه این سانحه صورت گرفت بنا به دستور فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی زمینی ارتش با سه فروند بالگرد در منطقه مستقر شدیم.
وی اظهار نمود: در روز اول تیم های جستجوی ما با استفاده از هوایی برنامه ریزی های خوبی انجام دادند، نشست های عملیاتی انجام شد.
فرمانده هوانیروز ارتش تصریح كرد: در روز دوم به منطقه اعزام شدیم و با هواپیمای توربو كمان كه می تواند با سرعت كم در ارتفاع بالا پرواز كند چندین مورد منطقه را شناسایی كرده ایم و در همان شناسایی اولیه چند نقطه مبهم بوجود آمده و قرار بود با بالگرد به منطقه برویم.
قربانی خاطرنشان كرد: تیم های سپاه و ارتش همه در كنار هم همكاری خوب و موثر انجام دادند تا محل سانحه مشخص شد.
وی ادامه داد: به دلیل نامساعد بودن هوا، وجود ابر و وزش باد شدید شرایط پرواز سخت بود كه با این وجود بالگردها اقدام به هلی برد تیمهای تكاوران و كوهنوردان كردند، دیشب در منطقه حضور داشتند و اجسادی را جمع آوری كردند.
فرمانده هوانیروز ارتش عنوان كرد: وضعیت هوا، ابرمتراكم، بارندگی و وزش باد شدید اجازه فرود بالگردها را نمی دهد.
قربانی تصریح كرد: تیم های تكاور و كوهنورد در حال انجام اقداماتی برای جستجو و انتقال اجساد هستند.
وی بیان كرد: درصورت مساعد شدن هوا بوسیله بالگردهای ارتش و سایر نیروها با تمام توان برای انتقال اجساد اقدام خواهد شد.
فرمانده هوانیروز ارتش افزود: دو بالگرد ارتش اول بامداد پروازهایی انجام دادند كه برای انتقال اجساد كمك كنند اما نامساعد بودن وضعیت جوی این امكان را به بالگردها نداد.1396/12/04
11:59:19
5.0 / 5
2288
تگهای خبر: پرواز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما