عضو كمیسیون عمران مجلس:

فرودگاه یاسوج از دید رادار خارج است

فرودگاه یاسوج از دید رادار خارج است

هم پیما: سخنگوی كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: منطقه ای كه فرودگاه یاسوج در آن قرار دارد، از دید رادار خارج است و خلبان باید هواپیما را كنترل می كرد تا بتواند فرود بیاید.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، صدیق بدری در گفت وگو با رادیو اقتصاد درباره سانحه هوایی پرواز تهران ـ یاسوج اظهار داشت: از سوی كمیسیون عمران مجلس، كمیته ای برای بررسی سانحه تشكیل شده كه امروز در محل سازمان هواپیمایی كشوری و مركز كنترل فضای كشور وابسته به شركت فرودگاه ها تشكیل دادیم.
وی اضافه كرد: روز گذشته هم تمام موارد از لحظه پرواز تا زمانی كه ارتباط قطع شد، به صورت كامل بررسی گردید و همینطور نوارهای ضبط شده مكالمات انجام شده میان خلبان با برج مراقبت را بررسی كردیم. متأسفانه ارتباط به صورت لحظه ای قطع شده و هیچ مكالمه غیرعادی هم ضبط نشده است.
به گفته بدری، شرایط اقلیمی و مه آلودگی منطقه و وضعیت دید سبب شده تا امداد و نجات هوایی به سختی صورت گیرد.
وی اضافه كرد: باید منتظر باشیم تا لاشه هواپیما پیدا یا امكان رصد میدانی فراهم گردد. كمیسیون عمران مجلس به صورت لحظه ای با سازمان هواپیمایی در ارتباط است؛ ضمن اینكه ستاد بحران هم در كمیسیون عمران، هم سازمان هواپیمایی و هم در استان های كهگیلویه و بویراحمد، فارس و اصفهان تشكیل شده است.
سخنگوی كمیسیون عمران مجلس تاكید كرد: منطقه ای كه احتمال سقوط هواپیما در آن داده می شود، از دید رادار خارج است و خلبان باید هواپیما را هدایت می كرده تا با كنترل فرودگاه یاسوج فرود می آمده است.

1396/11/30
14:19:22
5.0 / 5
1671
تگهای خبر: پرواز , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما