افزایش پلكانی مستمری ها شكاف بوجود می آورد

افزایش پلكانی مستمری ها شكاف بوجود می آورد

هم پیما: رییس كانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران می گوید هرگونه افزایشی در حداقل دستمزد باید شامل مستمری بگیران هم بشود. او معتقد می باشد افزایش پلكانی مستمری ها با اعتراض بازنشستگان مواجه خواهد شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، علی اصغر بیات اظهار داشت: اگر روش پلكانی برای افزایش مستمری بازنشستگان اعمال شود، با عنایت به این كه باعث بروز شكاف بین مجموعه بیمه پردازی و كسانی كه سهم و پول بیشتری دارند، می شود، مورد اعتراض آن ها قرار خواهد گرفت.

وی كه در نشست تخصصی "گفت وگوهای اجتماعی سه جانبه" سخن می گفت، اظهار نمود: افزایش پلكانی مستمری كارگران بازنشسته تامین اجتماعی كمكی به افزایش قدرت خرید آنها نمی كند و مورد مخالفت كمیته فنی حقوق و دستمزد كانون عالی بازنشستگان قرار گرفته است.

بیات ادامه داد: انتظار داریم هر آنچه در شورای عالی كار برای حداقل حقوق كارگران مصوب می گردد همان رقم هم شامل حال بازنشستگان شود.

رییس كانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران با بیان این كه نمی توان برای عده ای افزایش ۲۸ درصدی و برای گروهی دیگر افزایش ۱۵ درصدی را لحاظ كرد، اظهار داشت: قدرت خرید بازنشستگان در سال های گذشته كاهش یافته و منطقی آن است كه افزایش مستمری ها پلكانی انجام نشود.

وی با تاكید بر پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بر ضرورت همسان سازی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح كرد.
نایب رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران كشور هم با تاكید بر این كه حل مشكلات گروه های كارگری و كارفرمایی با استفاده از گفت وگو و تعامل ممكن می شود، اظهار داشت: بستر گفت وگو و تعامل بر اساس سه جانبه گرایی است و كسانی كه وارد مذاكرات جمعی صنفی می شوند باید توانایی انجام آن كار را داشته باشند.
ابوالفضل فتح اللهی در نشست تخصصی "گفت وگوی اجتماعی سه جانبه"، اظهار داشت: بستر گفت وگو و تعامل بر اساس سه جانبه گرایی است، اضافه كرد: تشكل ها در جریان مذاكرات باید تمایلات سیاسی خویش را كنار بگذارند تا به اهداف از پیش تعیین شده برای خود دست یابند.
وی ادامه داد: تبیین زیرساخت های گفت وگو بستر لازم را تضمین می نماید و در كنار اینها باید به حقوق بنیادین كار و مقاوله نامه های آن هم توجه نماییم.
1396/11/25
13:45:09
5.0 / 5
1818
تگهای خبر: جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما