بررسی جزئیات بودجه ۹۷

مخالفت مجلس با صدور كارت اشتغال

مخالفت مجلس با صدور كارت اشتغال

به گزارش هم پیما نمایندگان مجلس بندی از لایحه بودجه را حذف كردند كه در این بند صدور كارت اشتغال پیش بینی شده بود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷ در جلسه علنی امروز مجلس در بخش درآمدی بند الحاقی دو تبصره ۱۸ را مورد بررسی قرار دادند. این بند مخالف ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه بود كه برای تصویب به رای دو -سوم نمایندگان احتیاج داشت كه نمایندگان با ۷۶ رای موافق، ۱۰۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر در مجلس با اصل این بند مخالفت كردند.

در ادامه فاطمه حسینی نماینده تهران پیشنهاد حذف این بند را مطرح كرد كه نمایندگان با ۱۵۰ رای موافق، ۳۹ رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد موافقت كرده و این بند را حذف كردند.

در این بند آمده است: اعتبار مورد نیاز برای صدور كارت اشتغال تا سقف یكصد میلیارد ریال از محل درآمدهای شركتهای وابسته به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تامین می گردد.

دهقان نماینده طرقبه در مخالفت با حذف این بند توضیح داد: این بند برای شفافیت در برنامه ریزی دولت جهت تولید اشتغال است تا برای بیكاران كارت اشتغال صادر شود همینطور از اشتغال بازنشستگان و دو شغله بودن افراد جلوگیری به عمل آید.

فریودن احمدی نماینده زنجان هم در موافقت با حذف این بند اظهار داشت: این كارت بیكاری و نه اشتغال است این كار تنها عوام فریبی بوده این حركات پوپولیستی مایه سرشكستگی قانونگذری است و تنها ضد بهره وری و ضد تولید اشتغال است و دردی را دوا نمی كند.

پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه هم ضمن بیان مخالفت دولت با وجود دچنین پیشنهادی اظهار داشت: این بند تنها سبب تولید بروكراسی و توقع عمومی می گردد كه نمی تواند گره ای رانیز باز كند.

همچنین نمایندگان جزء دو بند الف تبصره ۱۸ را هم به تصویب رساندند كه به باعث آن به بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران اجازه داه می گردد با استفاده از بانك های عامل معادل منابع مبحث بند الف و جزء یك این بند را برای طرح های توسعه تولید و اشتغال اعطا كند. 

1396/11/24
14:47:44
5.0 / 5
2255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما