معاون وزیر راه اعلام كرد؛

بهره برداری از 387 کیلومتر راه آهن و 236 کیلومتر آزاد راه

بهره برداری از 387 کیلومتر راه آهن و 236 کیلومتر آزاد راه

به گزارش هم پیما، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: در دولت سیزدهم ۳۸۷ کیلومتر راه آهن و ۲۳۶ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور امروز (دوشنبه، ۱۸ تیرماه) در نشست خبری ضمن اشاره به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در دولت سیزدهم ۳۸۷ کیلومتر مسیر ریلی با حضور رئیس جمهور شهید انجام شده و به بهره برداری رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: همینطور در قسمت آزادراهی ۲۳۶ کیلومتر به طور عمده در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسید که طولانی ترین آن آزاد راه شیراز به اصفهان بود. در قسمت بزرگراهی هم ۲۰۱۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به بهره برداری رسید که کل استان ها بخصوص استانهای شرقی کشور مانند شمال و جنوب سیستان و بلوچستان از آن بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: انجام برخی پروژه ها مثل راه آهن چابهار به زاهدان، اردبیل و آزاد راه تهران -شمال و آزاد راه منجیل-رودبار در شرایط جغرافیایی سخت انجام شد، سال قبل ۱۸.۵ کیلومتر و در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۲۰ کیلومتر تونل در کشور راه اندازی شده است که نسبت به مجموع ۴۰۰ کیلومتر تونل در کل کشور، عملیات قابل توجهی است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل در ادامه به اثربخشی پروژه های انجام شده و ایجاد رضایتمندی در مردم از بهره برداری آزاد راه ۸.۵ کیلومتری منجیل به رودبار و آزاد راه شیراز به اصفهان به طول ۱۳۵ کیلومتر اشاره نمود و اظهار داشت: این آزاد راه مسیر قبلی شیراز به اصفهان را کوتاه کرد و تاثیر فوق العاده ای داشت.
خادمی اضافه کرد: هم اکنون در قسمت ریلی ۳۰۸۱ کیلومتر مسیر ریلی در حال اجرا می باشد و نکته شاخص، تعیین تکلیف کریدورهای شمال به جنوب بود که خوشبختانه در سال ۱۴۰۲ و سال جاری از محل سایر منابع برای این پروژه ها، منابع خوبی برای پنج پروژه ریلی چابهار به زاهدان، زاهدان به بیرجند و بیرجند به یونسی و تهران به بوشهر و راه آهن دو خطه بندر امام (ره)، راه آهن کرمانشاه به خسروی تخصیص یافت.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل خاطرنشان کرد: برای راه آهن رشت به آستارا از محل تهاتر نفت منابع در نظر گرفته شده و قرارداد با طرف روسی درحال پیگیری است.
وی اضافه کرد: در بحث ریلی ۱۲۶۹ کیلومتر بعنوان اولویت در نظر گرفته شده است که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند.
خادمی اظهار نمود: در مناسبات بین المللی کریدورهایی برای اتصال به شبکه های بین المللی تعریف شده است که می تواند در آینده جانشین مهمی برای درآمد نفتی باشد.
وی خاطرنشان کرد: در قسمت جاده ای سالانه ۷۰۰ تا هزار کیلومتر بزرگراه در کشور بهره برداری شده است که سال قبل هم ۷۳۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسید و سال جاری ۸۲۰ کیلومتر با اولویت کریدورهای اصلی بزرگراهی و نیاز اصلی استان ها در برنامه قرار گرفته اند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اضافه کرد: سال قبل ۳۸ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف به شرکت ابلاغ گردید و مصوب آن حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بود که ۹۰ درصد تخصیص یافت و منجر به افتتاح پروژه ها شد.


منبع:

1403/04/19
15:32:30
5.0 / 5
120
تگهای خبر: بندر , توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما